Uredništvo    1. avgust 2013
Bayern je dobil odmeven prijateljski turnir

Bayern osvojil Audi Cup

Evropski prvak Bayern je v finalu močnega turnirja Audi Cup z 2:1 ugnal Manchester City in tako osvojil prvo mesto. Na tekmi za tretje mesto Milan z 1:0 ugnal Sao Paulo.

BAYERN MUNCHEN 2:1 MANCHESTER CITY
Muller 66. (11m), Mandžukić 71.; Negredo 60.

BAYERN: Neuer, Dante, Alaba, Lahm, Thiago, Martinez, Schweinsteiger, Kroos, Muller, Robben, Ribery. Igrali so še: Van Buyten, Mandžukić, Shaqiri, Rafinha, Boateng, Weiser. Trener: Guardiola

MANCHESTER CITY: Pantilimon, Zabaleta, Kompany, Boyata, Clichy, Fernandinho, Nasri, Milner, Barry, Jovetić, Negredo. Igrali so še: Toure, Navas, Džeko. Trener: Pellegrini

Bayern je v finalu prestižnega turnirja Audi Cup zasluženo z 2:1 ugnal Manchester City in z dobro predstavo še dodatno dvignil pričakovanja navijačev pred sezono, v kateri bodo Bavarci branili trojno krono. City se je v finalu predstavil z malce prilagojeno začetno enajsterico, v kateri sta od začetka začela novinca v napadu Stevan Jovetić in Alvaro Negredo, Josep Guardiola pa je v ogenj poslal enajsterico, ki bi jo v veliki meri že lahko smatrali kot udarno enajsterico Bayerna v novi sezoni. Bavarci so prevladovali in Angleže stiskali na svojo polovico, kljub temu pa je prvi žogo iz svoje mreže pobral Manuel Neuer, ki je bil povsem nemočen ob pravi mojstrovini Španca Negreda točno po uri igre. Bayern je izenačil šest minut kasneje po uspešno izvedeni enajstmetrovki Thomasa Mullerja, zmagoviti zadetek pa je v 71. minuti dosegel Mario Mandžukić, ki je v igro vstopil v nadaljevanju.

Na tekmi za tretje mesto je italijanski AC Milan z zadetkom Kevina-Princea Boatenga z 1:0 ugnal brazilski Sao Paulo.