Uredništvo    13. avgust 2012
Bayern dobil nemški superpokal

Bavarci vendarle strli Dortmund

Bayern je končno premagal Borussio iz Dortmunda. Trda tekma na Allianz Areni se je pred 69.000 gledalci končala z rezultatom 2:1. Prvenec Maria Mandžukića.
Slavil gol in potrgal vezi
Nogometaši Bayerna iz Münchna so dobili prvi dvoboj z Borussio iz Dortmunda v novi sezoni. Osvojili so namreč nemški superpokal, za katerega so se sinoči na svoji Allianz Arena udarili z Dortmundom. Prvi polčas je hitro postregel z zadetkom, že v šesti minuti je podajo Francka Riberyja izkoristil spretni Mario Mandžukić in tako vpisal svoj prvenec v Bayernovem dresu. Sledil pa je nov šok za Dortmund. Arjen Robben je razredčil nasprotnikovo obrambo, zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Thomas Müller

V drugem polčasu so nogometaši Dortmunda prišli k sebi in zaigrali bolje. Vseeno pa niso uspeli zadeti vse do 75. minute, ko se je med strelce vpisal odlični poljski reprezentančni napadalec Robert Lewandowski. To je bil, kot se je pozneje izkazalo, zgolj častni zadetek za Dortmund, kajti tekma se je končala z rezultatom 2:1 za Bayern, ki je tako osvojil prvo lovoriko v letošnji sezoni.