Uredništvo    7. november 2012
Liga prvakov, 4. krog

Bavarci blesteli, a bili izžvižgani

Bayern se je pošteno znesel nad Lilleom in ga odpravil s kar 6:1. Ob polčasu je bilo že 5:0. Bavarci so se nato zaustavili in si kljub visokemu vodstvu za svojo potezo prislužili celo žvižge. Pizarro s hat-trickom.
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 68000, Sodnik: Ovidiu Hațegan (ROM)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng, Javi Martinez, Franck Ribery (od 72. Xherdan Shaqiri), Arjen Robben, Bastian Schweinsteiger (od 67. Anatolij Timoščuk), David Alaba, Thomas Müller (od 61. Toni Kroos), Claudio Pizarro.
Trener: Carlo Ancelotti
Lille: Mickael Landreau, Franck Beria, Aurelien Chedjou, David Rozenhal (od 47. Rio Mavuba), Marko Baša, Mathieu Debuchy, Benoit Pedretti, Florent Balmont, Salomon Kalou (od 72. Marvin Martin), Nolan Roux, Dimitri Payet (od 46. Tulio De Melo).
Trener: Marcelo Bielsa
Lille se je na prvi tekmi v Franciji izkazal za kar trdega nasprotnika, ki ga je Bayern komajda uspel zlomiti. Nocoj je šlo precej lažje. Na Allianz Areni je Bayern zaigral odlično, zadetki pa so v prvem polčasu padali kot za stavo. Prvo priložnost so imeli Bavarci že v četrti minuti, Robben je našel Müllerja, ki je šel sam na Landreauja, a ostal poražen. V naslednji minuti pa zadetek. Bastian Schweinsteiger je na razdalji približno 20 metrov od gola izvedel prosti strel in to mojstrsko. Landreau je bil nemočen. Toda to je bil šele začetek. Najprej je Müller s petih metrov zgrešil nemogoče, potem pa je Claudio Pizarro v 18. minuti, podal mu je Ribery, povišal Bayernovo vodstvo. V 23. minuti je bilo že 3:0. Arjen Robben je izvedel prosti strel, žoga pa se je odbila od Balmonta in končala v mreži. Pizarro je v 28. minuti zadel še drugič, podal mu je Philipp Lahm. Pet minut pozneje: ponovno Lahm, ponovno Pizarro. 5:0! Lille si je nakopal pravo katastrofo. Še kakšen zadetek več njegovi mreži pa je preprečil Landreau.

Lille je drugi polčas začel z dvema menjavama, Mavuba je zamenjal Rozenhala, De Melo pa Payeta. Dominacija Bayerna iz prvega polčasa se je prenesla tudi v drugega, le da pri Bavarcih ni bilo več takšne želje po zadetkih. Gostje so v 58. minuti dosegli vsaj častni zadetek. S fenomenalnim zadetkom s 25 metrov je čast rešil Kalou. Navijači so želeli še več, s tribun je bilo celo moč zaslišati žvižge, nogometašem Bayerna zato ni preostalo drugega kot da gledalcem dajo tisto, po kar so prišli. Toni Kroos je v 66. minuti pomiril zbrane in zabil za šestico Bayerna. Franck Ribery pa je v 72. malce razjezil svojega trenerja, z igrišča je šel namerno prepočasi in si za neumnost prislužil rumeni karton. V 80. minuti nekaj nevarnosti za Manuela Neuerja. Bayernov vratar ni bil najbolj srečen, toda vse se je srečno končalo. Ostalo je pri izidu 6:1, pri čemer velja poudariti, da je imel Robben še eno čisto priložnost, vendar njegov poizkus loba ni uspel.