Uredništvo    11. marec 2014
Liga prvakov, osmina finala

Arsenal daleč od presenečenja

Bayern je z Arsenalom na Allianz Areni sicer remiziral (1:1), je pa po drugi strani tudi res, da Londončani kaj prida blizu preobratu vseeno niso bili. Thomas Müller v zaključku tekme zastreljal enajstmetrovko.
Messijev 100. gol za tretjo zm...
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: 68000, Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Dante, Javi Martinez, Thiago Alcantara, Mario Götze (od 59. Toni Kroos), Franck Ribery (od 85. Thomas Müller), Arjen Robben, Bastian Schweinsteiger, David Alaba, Mario Mandžukić.
Trener: Carlo Ancelotti
Arsenal: Lukasz Fabianski, Bacary Sagna, Thomas Vermaelen, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Mesut Özil (od 46. Tomas Rosicky), Mikel Arteta (od 77. Serge Gnabry), Santiago Cazorla, Alex Oxlade-Chamberlain (od 84. Mathieu Flamini), Lukas Podolski, Olivier Giroud.
Trener: Arsene Wenger
Arsenal je imel v načrtu, da bi nocoj dosegel hiter gol, s katerim bi se vrnil v igro. Seveda pa Topničarji niso bili pripravljeni brezglavo napasti in to se je tudi zgodilo. Uvod v obračun na Allianz Areni tako ni bil kaj prida atraktiven. V tretji minuti sicer prva nevarnost za rezervnega Arsenalovega vratarja Fabianskega, ko je poizkušal Bastian Schweinsteiger, vendar brez pretirane nevarnosti. V osmi minuti protinapad Arsenal, ki ga je zaustavil Dante in si prislužil rumeni karton, zaradi katerega bo manjkal na naslednji tekmi. Bayern je bil sicer več pri žogi, vendar prave priložnosti ni bilo.

V 21. minuti pa vendarle nekaj akcije, toda Robben ni bil dovolj natančen. Deset minut pozneje polpriložnost tudi na drugi strani, Giroud je slabo streljal in praktično nič dela za Neuerja. Bolj kot se je prvi polčas bližal zaključku, bolj so domači nogometaši pritiskali proti golu Arsenala. David Alaba je bil v 37. minuti nenatančen po dobrem prodoru, nekaj minut za njim pa se je v lepi priložnosti znašel tudi Mario Götze, a je bil Fabianski na mestu. Sodnikovega žvižga so bili bolj kot domači veseli gostujoči nogometaši.
Bayern Munchen Arsenal Bastian Schweinsteiger

Arsene Wenger je ob polčasu zamenjal slabega Mesuta Özila, ki ga je zamenjal Tomaš Rosicky. Kmalu po začetku drugega dela igre se je v prodoru v nasprotnem kazenskem prostoru znašel hitri Arjen Robben, padel, iskal enajstmetrovko, a je ni dobil. V 55. minuti pa gol. Po levi strani je prodrl Franck Ribery, pred golom našel dobro postavljenega Schweinsteigerja, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:0. Bavarci se še niso uspeli dobro posloviti, že je bilo 1:1. Na drugi strani je nocoj zmedeni glavni sodnik spregledal očiten prekršek Lukasa Podolskega, ki je s hrbta potisnil Philippa Lahma. Slednji je padel, zahteval prekršek, igra pa se je nadaljevala, Podolski je krenil sam proti golu in z lepim udarcem izenačil.

Toni Kroos, ki je vstopil v igro, in Mario Mandžukić sta v nadaljevanju zapravila svoji priložnosti. Hrvaški napadalec se je v 80. minuti znova znašel v lepi priložnosti, a je tudi to zapravil. Ob zaključku tekme se je znova prebudil tudi Arsenal in pritisnil malce višje ter tako branilce Bayerna prisilil v kar nekaj sicer nekaznovanih napak. Zaključek tekme je pripadel norveškemu sodniku Moenu, ki je res nasedel Arjenu Robbnu in mu poklonil enajstmetrovko. Izvedel jo je Thomas Müller, a se je Fabianski izkazal in žogo nekako zaustavil na golovi črti. To pa je bilo tudi vse za nocoj, Arsenal je bil za četrtfinale precej prekratek, Bayern ga je namreč brez težav držal dovolj daleč stran.