Uredništvo    30. april 2017
Izjemen trenerski dosežek Carla Ancelottija

Ancelottiju uspel zgodovinski dosežek

Italijan Carlo Ancelotti je postal prvi trener v zgodovini, ki je osvojil najmanj eno domačo lovoriko v vsakem od petih najmočnejših prvenstev v Evropi.
"Rumeni zid" bo preizkusil Wer...
Bayern iz Munchna je pod vodstvom Carla Ancelottija že tri kroge pred koncem sezone osvojil naslov nemškega prvaka in obenem postavil nov rekord Bundeslige, saj je kot prvi doslej kar petkrat zapovrstjo osvojil naslov državnega prvaka. Tudi v letošnji sezoni to ni bilo nikakršno presenečenje, saj Bayern že vrsto let v Nemčiji nima prave konkurence, naslov pa je potrdil na zares fascinanten način, saj je po remiju Leipziga proti Ingolstadtu v gosteh razparal mrežo Wolfsburga in se do novega naslova dokopala z zmago s 6:0.

Carlo Ancelotti je tako osvojil svojo drugo lovoriko v Nemčiji po nemškem superpokalu, obenem pa je postal prvi trener v zgodovini nogometa, ki je osvojil vsaj eno veliko lovoriko (prvenstvo ali pokal) v vsakem od petih najmočnejših prvenstev v Evropi.

Ancelotti je svojo bero začel na klopi AC Milana, s katerim je osvojil tako državni naslov kot pokalno lovoriko. V sezoni 2009/10 je s Chelseajem osvojil naslov angleškega prvaka in pokalnega zmagovalca, v sezoni 2012/13 s Paris Saint Germainom naslov francoskega prvaka, v sezoni 2013/14 pa je z Realom iz Madrida osvojil naslov španskega pokalnega zmagovalca.

Sedeminpetdesetletni trener je v svoji izjemni karieri osvojil že 18 velikih lovorik. Kar trikrat je osvojil Ligo prvakov (dvakrat z Milanom in enkrat z Realom), bil štirikrat državni prvak, trikrat pokalni zmagovalec, v svojih vitrinah pa ima še tri domače superpokale, tri evropske superpokale ter dva naslova svetovnega klubskega prvaka.