Anže Zajič   27. januar 2014
Brazilec prejel prvi gol po natanko 500 minutah

Neto ostal brez rekorda

Brazilski vratar Neto je upal, da bo na tekmi proti Genoi postal novi rekorder Fiorentine, toda načrte mu je z golom iz enajstmetrovke prekrižal napadalec Alberto Gilardino.
18.8.2017 | Evropske lige
Neto, vratar iz Brazilije, je bil na pragu rekorda, toda čuvaj mreže pri italijanskem prvoligašu Fiorentini se je moral obrisati pod nosom za dosežkom, s katerim bi se vpisal v zgodovino. Čeprav gola ni prejel kar 500 minut, to ni bilo dovolj, če bi želel prehiteti Enrica Albertosija, bi moral zdržati še 29 minut več. Da mu ni uspelo, je kriva enajstmetrovka, ki jo je v zadetek spremenil Alberto Gilardino, Neto je nato prejel še dva gola in razburljiva tekma proti Genoi se je končala s 3:3.

24-letnik je sicer niz začel 8. decembra lani proti Romi, nato je ostal nepremagan na tekmah proti Bologni, Sassuolu, Livornu, Chievu in Torinu. Dodajmo, da je omenjenemu Albertosiju dosežek uspel že pred časom, rekord Fiorentine je v veljavi vse od sezone 1965/66 dalje.