Uredništvo    5. marec 2017
Ajax ni izkoristil poraza Feyenoorda

Sparta šokirala Feyenoord

Sparta je na rotterdamskem mestnem derbiju z zadetkom Mathiasa Pogbaja, brata slovitega Paula Pogbaja, premagala Feyenoord in mu zadala šele drugi prvenstveni poraz v sezoni.
(foto: /)
Ta konec tedna so bili razočarani v taborih obeh osrednjih rivalov v bitki za naslov nizozemskega prvaka. Feyenoord je malodane senzacionalno izgubil mestni derbi proti Sparti, Ajax pa darila ni znal izkoristiti, saj je v gosteh le remiziral z Groningenom in tako zaostanek na vrhu lestvice znižal le za eno točko.

Sparta je Feyenoordu vrnila milo za drago za poraz na prvi medsebojni tekmi, na kateri je Feyenoord slavil kar s 5:0. Tokrat je edini zadetek padel že pred prvo minuto igro, dosegel pa ga je igrač slovitega "rodovnika" in sicer Mathias Pogba, brat najdražjega nogometaša sveta Paula Pogbaja.

Ajax se je v Groningenu prav tako spogledoval s porazom, le osem minut pred koncem pa je Amsterdamčanom kožo rešil eden najbolj izkušenih članov zasedbe Davy Klaasen. Spodrsljaja vodilnih je že v soboto izkoristil PSV iz Eindhovna, ki je doma s 4:0 premagal Rodo.

Feyenoord devet krogov pred koncem sezone vodi s 63 točkami, Ajax jih ima na drugem mestu 59, PSV pa na tretjem 55.

Slovenska legionarja na Nizozemskem Martin Milec in Dejan Trajkovski ta konec tedna nista igrala. Milca ni bilo v kadru za tekmo proti PSV, Trajkovski pa je ob zmagi Twenteja proti Willem II sedel na klopi za rezervne igralce.