Uredništvo    26. februar 2017
Feyenoordu velika zmaga proti PSV

Gol tehnologija odločila derbi

Feyenoord je na velikem derbiju nizozemske Eredivisie z 2:1 premagal PSV, pri zmagovitem zadetku pa so dobesedno odločali milimetri. PSV je s porazom izpadel iz boja za naslov.
3.7.2017 | Evropske lige

Na Nizozemskem se je ta konec tedna odvila ena najpomembnejših tekem v preostanku letošnje sezone, saj sta se po seriji šestih zaporednih zmag pomerila tekmeca za naslov Feyenoord in aktualni prvak PSV iz Eindhovna. Na nabitu polnem De Kuijpu je bil Feyenoord veliko boljši tekmec (razmerje v strelih kar 16:3), kljub temu pa se je moral za zmago močno potruditi. V deveti minuti je za vodstvo poskrbel Jens Toornstra, PSV pa je v 62. minuti izkoristil eno svojih redkih priložnosti in izenačil preko Urugvajca Gastona Pereira. Odločitev je padla v 82. minuti, ko je v polno zadel branilec Jan Arie van der Heijden, pri tem pa je ključno vlogo odigrala tehnologija na golovi črti, ki je pokazala, da je žoga ob strelu Feyenoordovega branilca za nekaj milimetrov prečkala črto.

PSV je s porazom bolj ali manj dokončno izpadel iz bitke za naslov, saj zdaj za Feyenoordom zaostaja že za velikanskih enajst točk, drugo mesto pa še naprej s petimi točkami zaostanka zaseda Ajax, ki je na zadnji tekmi kroga doma s 4:1 premagal Heracles. Za novo zmago so zadeli Kasper Dolberg, Matthijs de Ligt, Davinson Sanchez in Bertrand Traore.

Slovenska predstavnika v Eredivisie Dejan Trajkovski in Martin Milec ta konec tedna nista igrala. Trajkovski je ob remiju Twenteja proti ADO Den Haagu sedel na rezervni klopi, Milec pa ob porazu Rode v Heerenveenu (0:3) ni bil v kadru za tekmo.