Uredništvo    16. oktober 2016
Feyenoord še brez izgubljene točke

Feyenoord že devetič zapored

Feyenoord je po devetem krogu nizozemske Eredivisie ohranil stoodstotni izkupiček. Aktualni prvak PSV na četrtem mestu zaostaja že za devet točk.
(foto: /)
Feyenoord vsak teden bolj kaže obris ekipe, ki bi lahko prekinila dolgoletno vladavino Ajaxa in PSV iz Eindhovna, ki sta osvojila zadnjih šest naslovov državnega prvaka. Varovanci Giovannija van Bronckhorsta so ta konec tedna v gosteh z 2:1 premagali NEC iz Nijmegna, za deveto zmago na deveti tekmi pa sta poskrbela Danec Nicolai Jorgensen s svojim sedmim prvenstvenim zadetkom in Michiel Kramer, ki je v 91. minuti zadel za vse tri točke. Ajax je v gosteh z zadetkoma Davyja Klaasna in Bertranda Traoreja z 2:0 premagal ADO Den Haag in tako ohranil drugo mesto na lestvici z osmimi točkami zaostanka.

Vse bolj stik z vrhom izgublja PSV, ki je doma le remiziral s Heraclesom (1:1) in trenutno zaseda četrto mesto z devetimi točkami zaostanka za Feyenoordom.

Slovenski reprezentant Dejan Trajkovski je s Twentejem doma remiziral proti Zwolleju (2:2), Trajkovski pa je vnovič odigral vseh devetdeset minut.