Uredništvo    28. avgust 2016
Na Nizozemskem se obeta zanimiva sezona

Feyenoord še vedno stoodstoten

Feyenoord je na mestnem derbiju visoko s 4:1 premagal Excelsior in kot edini ohranil stoodstotni izkupiček. Zmaga Ajaxa, prvak PSV doma le remiziral. Asistenca Dejana Trajkovskega.
3.7.2017 | Evropske lige
Na Nizozemskem po prvih štirih krogih nove sezone najbolje kaže tistemu članu velike trojice, ki je v zadnjih desetletjih tradicionalno najmanj uspešen. Feyenoord je v soboto na rotterdamskem mestnem obračunu gostil Excelsior in do 44. minute zaostajal z 0:1, nato pa je zahvaljujoč Dirku Kuytu (dvakrat), Stevenu Berghuisu in Jensu Toornstri zanesljivo slavil s 4:1 in ohranil stoodstotni izkupiček na vrhu lestvice.

Branilec naslova PSV je pred svojimi navijači presenetljivo le remiziral proti Groningenu (0:0), ki je na prvih treh tekmah doživel tri poraze. Spodrsljaj je izkoristil Ajax iz Amsterdama, ki je boleč izpad iz Lige prvakov proti Rostovu zacelil z zanesljivo zmago v gosteh proti Go Ahead Eagles s 3:0. Za drugo prvenstveno zmago v sezoni je dvakrat zadel Davy Klaasen, tretji zadetek pa je dosegel Srb Nemanja Gudelj.

Na delu sta bila tudi dva slovenska nogometaša. Dejan Trajkovski je v majici Twenteja vnovič odigral vseh devetdeset minut in ob zmagi svoje ekipe proti Sparti iz Rotterdama (3:1) asistiral pri drugemu zadetku. Martin Milec je ob remiju njegove Rode proti Willem II (0:0) igral 56 minut.