Uredništvo    5. februar 2017
Na Nizozemskem nove zmage vodilnega tria

Feyenoord preskočil še eno oviro

Feyenoord, Ajax in PSV so že četrti zaporedni krog "stoodstotni". Feyenoord je v gosteh premagal Twente, Ajax Rodo, PSV pa že v soboto AZ iz Alkmaarja.
(foto: /)
Na Nizozemskem bodo o naslovu prvaka kot kaže odločali medsebojni obračuni vodilne trojice. Ta je že četrti prvenstveni krog premagala svoje nasprotnike, ta konec tedna pa so Feyenoord, Ajax in PSV iz Eindhovna slavili v gosteh.

Najtežje delo je imel že v soboto PSV, ki je gostoval pri šesto uvrščenemu AZ in ga premagal s 4:2. PSV je zanesljivo slavil, saj je vodil že z 2:0 in s 4:1, dvakrat pa se je med strelce vpisal bočni branilec Jetro Willems, ki se sicer le poredko pojavlja med strelci. Ajax je danes gostoval pri Rodi Martina Milca in  z zadetkoma Davyja Klaasna in Amineja Younesa slavil z 2:0. Milec je ob porazu svojega moštva igral do 86. minute, Roda pa je s porazom še naprej v nevarnosti za neposreden izpad iz najmočnejše lige.

Tudi drugi slovenski legiona na Nizozemskem Dejan Trajkovski je ta konec tedna igral proti enemu od članov velike trojice in sicer proti vodilnemu Feyenoordu, ki je odpor Twenteja strl šele v zadnjih petnajstih minutah, ko sta za zmago z 2:0 poskrbela branilec Eric Botteghin in prvi strelec prvenstva, Danec Nicolai Jorgensen.

Po 21. krogu vodi Feyenoord s 54 točkami, Ajax na drugem mestu zaostaja za pet, PSV pa na tretjem mestu za osem točk. O veliki prevladi omenjene trojice vse pove podatek, da četrto uvrščeni Heerenveen za vodilnim Feyenoordom zaostaja že za 21 točk.