Uredništvo    14. maj 2017
Feyenoordu je uspelo

Feyenoord po 18 letih prvak!

Rotterdam je eksplodiral! Feyenoord je v zadnjem krogu zdržal pritisk in na krilih trikratnega strelca Dirka Kuyta s 3:1 premagal Heracles ter se veselil prvega naslova državnega prvaka po 18 letih čakanja.
3.7.2017 | Evropske lige
Upoštevajoč strast navijačev in dolžino čakanja na naslov prvaka, si drznemo zapisati, da bodo le redkokje v Evropi naslov prvaka tako proslavili kot v nizozemskem Rotterdamu. Feyenoord je skoraj dveh desetletjih zlezel iz sence Ajaxa in PSV ter po 18 letih čakanja osvojil naslov državnega prvaka, za katerega se je resnično moral močno potruditi. Ajax je bil namreč izjemno trdovraten tekmec, ki je ves čas držal stik z vrhom, na koncu pa je že drugo sezono zapovrstjo prvaka odločal zadnji krog.

Feyenoord je pred svojimi navijači gostil Heracles, pred tekmo pa je bilo čutiti precej nervoze, saj je imel Feyenoord že prejšnji konec tedna priložnost, da osvoji naslov prvaka, a je pri tem povsem pogorel in se z gostovanja pri mestnemu tekmecu Excelsiorju vrnil poražen s kar 0:3. Tokrat je stadionu De Kuijp odleglo že po manj kot minuti igre, ko je v polno zadel Dirk Kuyt, ki je v 12. minuti ponovil vajo in se z današnjo predstavo nedvomno vpisal med nesmrtne. Nizozemec, ki je najboljša leta svoje kariere preživel pri Liverpoolu, je bil pri 36 letih eden najbolj zaslužnih za naslov, pod katerega se bo podpisal nekdanji Kuytov reprezentančni soigralec Giovanni van Bronckhorst, ki je vlogo trenerja opravil nad vsemi pričakovanji.

Kuyt je v 84. minuti uspešno realiziral še enajstmetrovko, gostje pa so tik pred koncem zadeli in ublažili poraz, a evrogol Petra van Ooijna seveda niti malo ni mogel pokvariti vzdušja na stadionu. Feyenoord je tako sezono končal z 82 točkami oziroma eno manj od Ajaxa, ki je že drugo sezono zapovrstjo naslov prvaka izgubil v zadnjem krogu. Finalisti evropske lige so v zadnjem krogu gostovali pri Willem Ii in vknjižili pirovo zmago s 3:1, ob kateri so zadeli Davy Klaasen, Justin Kluivert in Kasper Dolberg.

Na spodnjem video posnetku si lahko ogledate slavje v središču Rotterdama, ko je Dirk Kuyt zadel za vodstvo Feyenoorda z 1:0.