Uredništvo    29. januar 2017
Nizozemski veliki trio do novih zmag

Feyenoord do nove visoke zmage

Vodilna ekipa nizozemske Eredivisie Feyenoord je v 20. krogu pred svojimi navijači zanesljivo s 4:0 premagala NEC in ohranila pet točk prednosti pred Ajaxom.
(foto: /)
Na Nizozemskem so favoriti uprizorili še en "mrtvi krog", že tretji po vrsti. Vsi trije, Feyenoord, Ajax in PSV, so namreč premagali svoje tekmece, s čimer po dvajsetih krogih prvenstva razlike ostajajo nespremenjene. PSV je v soboto gostoval v Almeloju pri Heraclesu in ga premagal z 2:1, zmagoviti zadetek pa je tri minute pred koncem dosegel vezist Davy Propper, za katerega je PSV le dan pred tekmo zavrnil bogato ponudbo ruskega Zenita.

Ajax je danes gostil nesojeni klub branilca Domžal Jureta Balkovca ADO Den Haag in ga zanesljivo premagal s 3:0. Za zmago so poskrbeli Hakim Ziyech, Lasse Schone in mladi zvezdnik Kasper Dolberg, ki je še pred tekem s spektakularnimi škarjicami zadel prečko. Še višjo zmago je zabeležil Feyenoord, ki je na zadnji tekmi kroga doma kar s 4:0 premagal  NEC iz Nijmegna. Dvakrat je v polno zadel prvi strelec prvenstva Nicolai Jorgensen, preostala zadetka pa sta prispevala Steven Berghuis in Eljero Elia.

Martin Milec je s svojo Rodo sodeloval pri najvišji zmagi sezone in sicer je s soigralci Excelsior iz Rotterdama premagal kar s 4:0. Milec je odigral celo tekmo, reprezentant Dejan Trajkovski pa je ob zmagi Twenteja v Zwolleju v igro vstopil v 58. minuti.

Na lestvici z 51 točkami vodi Feyenoord, Ajax zaostaja za pet točk, PSV pa za osem.