Uredništvo    9. marec 2015
Dirk Kuyt se je izkazal na mestnem derbiju

Kuyt odločil carigrajski derbi

Galatasaray in Fenerbahče sta na vrhu turške lige spet izjemno blizu, potem ko je Fener po zaslugi Dirka Kuyta dobil carigrajski derbi. Rajku Rotmanu polčas proti Konyasporu.

Dirk Kuyt 1_0 _ Fenerbahce - Galatasaray 08.03... by livegooals

V turškem prvenstvu je na vrhu velika gneča. Galatasaray je prvi, enako število točk pa ima na drugem mestu tudi Bešiktaš. Tretjeuvrščeni Fenerbahče zaostaja za vsega eno točko. Fener je priključek do tekmecev ujel na nedeljskem carigrajskem mestnem derbiju, ki ga je dobil z rezultatom 1:0. Odločilni gol na tekmi na stadionu Sukru Saracoglu je zabil nizozemski napadalec Dirk Kuyt (več v videu).

Vodilnemu triu na četrtem mestu sledi Istanbul Basaksehir našega Rajka Rotmana, ki je minuli konec tedna odigral prvi polčas proti Konyasporu (0:0). Za Rotmana je bila to že 19. prvenstvena tekma v dresu omenjenega turškega prvoligaša.