Uredništvo    28. februar 2016
Crvena zvezda dobila večni derbi

Zvezdi še derbi in prednost plus 32

Crvena zvezda je v gosteh z 2:1 premagala Partizan in postavila piko na i sezoni, v kateri svojemu večnemu tekmecu zdaj beži že za neverjetnih 32 točk.
28.8.2017 | Evropske lige

Zadnji večni derbi letošnje sezone v Srbiji ni nosil pretirano močnega športnega naboja, saj je že dalj časa znano, da bo letos naslov osvojila Crvena zvezda. Kljub temu se je na stadionu Partizana zbralo skoraj 30 tisoč gledalcev, ki so videli zanimivo predstavo, slabo sojenje in  zmago gostov, ki zdaj na lestvici Partizanu bežijo že za reci in piši 32 točk.

Domače  navijače je jezil sodnik Vlado Glođović, ki je po njihovem mnenju Partizan oškodoval za kar dve čisti enajstmetrovki, poleg tega pa naj bi razveljavil še legitimen zadetek gostiteljev pri zaostanku z 1:2. Partizan je sicer povedel v 18. minuti preko novinca Cedrica Gogoue, izenačenje pa je sledilo že sedem minut kasneje, ko je prosti strel mojstrsko izvedel Argentinec Luis Ibanez. Zmagoviti zadetek  je v 33. minuti dosegel najboljši igralec in strelec Crvene zvezde v letošnji sezoni Hugo Vieira.