Uredništvo    13. september 2015
Zvezda porazila Partizan

Vieira blestel na "večnem"

Crvena zvezda je dobila prvi večni derbi sezone. Partizan je premagal s 3:1, blestel pa je Portugalec Vieira. Gregor Balažic je igral vso tekmo.
Vardar zapustil še Sedloski

Na Marakani (po novem stadion Rajko Mitić) sta Crvena zvezda in Partizan v soboto odigrala prvi (skupno pa že 149.) večni derbi v novi sezoni. Rdeče-beli so bili in ostali vodilni klub srbske prve lige. Srečanje pred več kot 40.000 gledalci na svojem stadionu so po zaslugi taktične iznajdljivosti in discipline dobili z rezultatom 3:1.

Pri domačih je z dvema goloma (enega izrazito spektakularnega si lahko ogledate v zgornjem videu) blestel Portugalec Hugo Vieira (zmago je posvetil svoji pokojni ženi), enega pa je dosegel še Aleksandar Katai. Za Partizan, ki s tekmo manj za Zvezdo zdaj zaostaja že za osem točk, je zadel Miladin Stevanović. Za črno-bele je vseh 90 minut igral tudi občasni slovenski reprezentant Gregor Balažic.

Srbski derbi je žal znova imel tudi "tretji polčas". V navijaškem spopadu po koncu tekme sta bila namreč težje poškodovana dva navijača, sedem pa lažje. Policija je kazenske prijave sicer napisala 34 osebam.