Uredništvo    28. september 2010
Topničarji prebili obrambo Partizana

Partizan ni zdržal

Beograjski Partizan je na svojem stadionu JNA dolgo kljuboval favoriziranem Arsenalu, a na koncu z igralcem manj slovitemu tekmecu le priznal premoč. Šahtar boljši od Brage.
Wenger: Bili smo borbeni in vz...
Štadion: Stadion FK Partizan, Gledalcev: 29348, Sodnik: Stark (Stark)
Partizan: Vladimir Stojković, Marko Jovanović, Aleksandar Lazevski, Mladen Krstajić, Ivan Stevanović, Saša Ilić, Medo, Radosav Petrović, Nemanja Tomić, Cleo, Pierre Boya.
Trener: Aleksandar Stanojević
Arsenal: Lukasz Fabianski, Bacary Sagna, Johan Djourou, Kieran Gibbs, Sebastien Squillaci, Jack Wilshere, Tomas Rosicky, Denilson, Alexandre Song, Andrej Aršavin, Marouane Chamakh.
Trener: Arsene Wenger
Beograd je naposled le dočakal elitno Ligo prvakov. V goste Partizanu, aktualnemu prvaku Srbije, je prišel petični Arsene Wenger s svojimi Topničarji, ki so v prestolnici Srbije naleteli na žilav odpor črno-belih, a na koncu domov vseeno odnesli tri točke. Partizan je več kot pol ure igral z igralcem manj, potem ko je bil v 56. minuti izključen Jovanović.

Domači nogometaši pod vodstvom trenerja Stanojevića so srečanje na prepolnem stadionu JNA, ob spremljavi zvestih navijačev, začeli zelo živahno in si v prvih desetih minutah priigrali kar tri priložnosti. Tudi eno sumljivo situacijo, ko je Pierre Boya padel v kazenskem prostoru Arsenala, a je sodnik Wolfgang Stark le odmahnil z roko. Začetna "vročina" pred vrati Lukasza Fabianskega je kmalu minila. Arsenal je povedel. Alex Song je podal do Andreja Aršavina, ki je potegnil po levi, podal mlademu Jacku Wilsheru, ki je izigral Partizanovo obrambo, podal do Aršavina, slednji pa je zadel za vodstvo Arsenala. Gostje so še naprej pritiskali. Aršavin se je znašel v situaciji "ena na ena" z nocoj odličnim Vladimirjem Stojkovićem, ki je dvoboj z Rusom dobil. V 26. minuti je poizkušal Tomaš Rosicky, a tudi on ni uspel premagati Stojkovića. Nato pa preobrat. Denilson je v 32. minuti v svojem kazenskem prostoru igral z roko, Stark pa je dosodil enajstmetrovko za Partizan, ki jo je zanesljivo izvedel Brazilec Cleo.

Gostje iz Londona so v drugem polčasu napeli vse sile, da bi dosegli vodstvo, a je Partizan reševal odlični Vladimir Stojković, ki pa drugega zadetka Angležev ni mogel preprečiti. Jovanović je v svojem kazenskem prostoru na nepravilen način zaustavil Chakamkha, si prislužil rdeči karton in zakrivil enajstmetrovko. Realizirati jo je poizkušal Aršavin, a mu to ni uspelo. Kljub temu je Partizan, resda šele čez nekaj minut, padel v zaostanek. Rosicky je podal v kazenski prostor, kjer je streljal Chamakh, Stojković je njegov strel ubranil, a je Maročanu žoga znova prišla prav na nogo, tako da mu ni bilo težko zabiti za 2:1. Partizan z igralcem manj ni bil konkurenčen in ko so gostje še dodatno pritisnili na plin, je Squillaci zabil še tretji zadetek za Arsenal. Malce upanja je Partizanu predstavljala še ena dosojena enajstmetrovka, vendar je Cleo tokrat ni uspel realizirati. Lukasz Fabianski se je izkazal, tako kot tudi nekaj trenutkov pozneje, ko se je v lepi priložnosti za zadetek znašel Ivica Iliev. Ostalo je pri 3:1 in zmagi Arsenala.

90 [0:3] Douglas

Ukrajinski Šahtar na gostovanju na Portugalskem ni dopustil presenečenja. Bogati klub iz rudarskega mesta Donjeck je Bragi dodobra napolnil mrežo, saj se je domov odpravil z zajetno zmago s 3:0. Dva zadetka je prispeval Adriano, enega pa Douglas.

Portugalci so tako le še nadaljevali obupen start v novo sezono, v kateri jim ne gre prav nič po načrtih, poraz v prejšnjem krogu proti Arsenalu (0:6) jih verjetno še vedno precej boli. Domači so bili nocoj prvi, ki so zapretili. Moises je po podaji s kota nevarno poizkušal z glavo, a je bil na pravem mestu branilec Yaroslav Rakitskiy. Gostujoči vratar Andrei Pyatov je domačim nogometašev predstavljal nerešljivo uganko, še posebej v 29. minuti, ko je z nogami ubranil strel Salina. V drugem polčasu so se favorizirani gostje prebudili in v 56. minuti že vodili z 1:0. Douglas je lepo zaposlil Adriana, ki je zabil prvi zadetek na tekmi. Isti nogometaš je zadel tudi v 72. minuti, tokrat je zadel po podaji s kota. V priložnosti za zadetek se je znašel tudi Eduardo, še en Brazilec pri Ukrajincih, a je domači vratar Felipe njegov strel z glavo ubranil. V sodnikovem podaljšku je tretji zadetek za Šahtar dosegel Douglas, ki je uspešo realiziral najstrožjo kazen.
Braga Šahtar Willian Borges (D) Silvio Pereira (L)