Uredništvo    13. december 2015
Partizan ne najde izhoda iz krize

Bojinov preprečil novo sramoto

Nekdanji bolgarski reprezentant Valerij Bojinov je z dvema goloma rešil kožo Partizanu, ki je bil na gostovanju pri predzadnjemu Radu na pragu že sedmega poraza v letošnji sezoni.
(foto: /)
V Srbiji so v letošnji sezoni vse karte obrnjene na glavo. Aktualni prvak Partizan preživlja daleč najhujšo krizo, odkar nastopa v samostojnem srbskem prvenstvu in po 21. krogu prvenstva za Crveno zvezdo zaostaja že za naravnost osupljivih 26 točk. Sredi tedna je po vdoru navijačev  v klubske prostore odstopila uprava kluba, huda športna in institucionalna kriza pa je bila očitna tudi na današnjem obračunu proti predzadnje uvrščenemu Radu, ki je bil vse do končnice tekme na pragu zmage. Gostitelji so do 73. minute vodili z 2:0, nato pa je z dvema zadetkoma v desetih minutah črno-belim kožo rešil nekdanji bolgarski reprezentant Valerij Bojinov.

Crvena zvezda na drugi strani melje vse pred seboj, saj je po veličastni zmagi proti Čukaričkemu (7:2) blestela tudi ta konec tedna, ko je pred svojimi navijači visoko s 5:0 premagala Radnik iz Surdulice. S hat-trickom je bleste odlični Portugalec Hugo Vieira, preostala zadetka pa sta prispevala Slavoljub Srnić in Aleksandar Katai. Vieira in Katai trenutno tudi vodita na lestvici strelcev, pri čemer je Vieira dosegel 13, Katai pa 12 zadetkov.