Uredništvo    11. december 2013
Liga prvakov, 6. krog

S šestimi točkami naprej

Recite temu zasluženo ali ne, toda zgodilo se je. Zenit iz Sankt Peterburga je postal prva ekipa v zgodovini Lige prvakov, ki se je s šestimi točkami prebila iz skupine.
17.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Franz Horr, Gledalcev: 37500, Sodnik: Aleksandar Stavrev (MAK)

0 : 1

1 : 1

2 : 1

3 : 1

81'
Hulk
4 : 1

Austria Wien: Heinz Lindner, Kaja Rogulj, Manuel Ortlechner, Markus Suttner, Emir Dilaver, Florian Mader, Marko Stanković (od 68. Tomas Simkovič), Thomas Murg (od 60. Daniel Royer), James Holland, Tomas Jun (od 83. Roman Kienast), Philipp Hosiner.
Trener: Thorsten Fink
Zenit: Juri Lodigin, Domenico Criscito, Tomaš Hubočan, Cristian Ansaldi, Nicolas Lombaerts, Roman Širokov, Konstantin Žirianov (od 63. Andrej Aršavin), Viktor Faizulin (od 83. Vladimir Bistrov), Axel Witsel, Aleksandr Keržakov, Hulk.
Trener: Roberto Mancini
Na Dunaju so bili gledalci priča velikemu preobratu. Sprva je vse kazalo na to, da bodo Rusi dosegli to, po kar so v avstrijsko prestolnico tudi prišli - po zmago za napredovanje v osmino finala Lige prvakov. Tekma se je začela po njihovih načrtih, saj je Aleksandr Keržakov v 35. minuti poskrbel za vodstvo Zenit, z izidom 1:0 pa so gostje iz Sankt Peterburga tudi zdržali skorajda do konca prvega polčasa. Morda bi se tekma odvila drugače, če Austria ne bi izenačila še pred odhodom na odmor. A se je zgodilo prav to, v 44. minuti je za 1:1 zadel Hosiner

V drugem polčasu pa povsem drugačna slika kot v prvem. Austria je še enkrat več dokazala, da gre za kakovostno ekipo, ki niti slučajno ni po naključju v Ligi prvakov. Hitro na začetku drugega polčasa je Jun kronal protinapad domačih in Austrio popeljal v vodstvo. Hosiner je le tri minute za njim povišal na 3:1, za končnih 4:1 pa je v sodnikovem podaljšku zadel še Kienast.

Zenit je kljub porazu in le šestim točkam na svojem kontu srečno napredoval v osmino finala.