Uredništvo    5. november 2013
Liga prvakov, 4. krog

Mandžo rešil Bayern

Bayern je v Plznu tudi teoretično napredoval v izločilne boje Lige prvakov. Toda zmaga proti češkemu prvaku Viktorii iz Plzna je bila minimalna, zagotovil jo je Mandžukić.
Sploh ne vem, kaj se dogaja
Štadion: Doosan Arena, Gledalcev: 11360, Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)
Viktoria Plzen: Matús Kozácik, Václav Procházka, Roman Hubnik (od 71. Radim Reznik), Marian Cisovsky, František Rejtoral, Pavel Horvath, Daniel Kolar, Milan Petržela, Tomás Horava, Stanislav Tecl (od 87. Marek Bakos), Michal Duris (od 86. Martin Pospisil).
Trener: Pavel Vrba
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Diego Contento, Philipp Lahm, Daniel van Buyten, Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger (od 59. Javi Martinez), David Alaba, Mario Götze, Toni Kroos, Thomas Müller (od 60. Mario Mandžukić).
Trener: Carlo Ancelotti
Bayern je nocoj gostoval v Plznu. Bavarci so bili seveda veliki favoriti, nocoj pa so igrali predvsem za napredovanje v izločilne boje Lige prvakov. Manjkala jim je le še teoretična potrditev.

Bayern je tudi na Češkem vknjižil vse tri točke, kar je letos storil na prav vseh tekmah Lige prvakov. Domači nogometaši so se predvsem v prvem polčasu seveda osredotočili izključno na branjenje svojega gola in do polčasa tudi uspeli zadržati zanje sila ugoden izid 0:0. Trener Pep Guardiola je nocoj na klopi pustil centralnega branilca Danteja, namesto katerega je zaigral Diego Contento, zaigral pa je, v drugem polčasu, tudi Javi Martinez, ki se vrača po poškodbi.

Zmagovalca tekme je odločil hrvaški reprezentančni napadalec Mario Mandžukić, ki je v igro vstopil namesto Thomasa Müllerja. Hrvat se je izkazal kot odlična menjava, saj je v 65. minuti zadel po podaji Philippa Lahma. Bavarci so se z minimalnim vodstvom zadovoljili in tekmo mirno pripeljali do konca, njihovih 12 točk pa seveda zadostuje za osmino finala Lige prvakov.