Anže Zajič   20. november 2011
Bo portugalski velikan kmalu spet zamenjal trenerja?

Trenerju Porta se maje stolček

Že po nekaj mesecih na klopi Porta se Vitorju Pereiri stolček nevarno maje. Modro-beli so si v pokalu privoščili pravo sramoto, proti Academici so izgubili z 0:3.
17.10.2017 | Evropske lige
Pri portugalskem velikanu Portu bodo zelo kmalu verjetno znova zamenjali trenerja. Potem ko se je ob koncu sanjske minule sezone poslovil Andre Villas-Boas, ki je prevzel Chelsea, je vajeti v roke na štadionu Dragao vzel Vitor Pereira. A slednjemu sedaj voda že pošteno teče v grlo, potem ko so modro-beli ta konec tedna presenetljivo izpadli iz portugalskega pokala. Porto je proti Academici izgubil kar z 0:3, potem ko je vse tri zadetke prejel v drugem polčasu.

"To je bila grozljiva predstava, to ni bil Porto, kakršnega poznamo. Ekipa tokrat preprosto ni obstajala, bili smo premalo agresivni, tako v napadu kot tudi v obrambi," je po tekmi povedal Pereira, ki mu gre dokaj dobro vsaj v prvenstvu, v katerem je njegov klub na prvem mestu lestvice poravnan z Benfico. A ker Porto ne navdušuje v Ligi prvakov in ker je sedaj izpadel še iz pokala, ne čudi, da portugalski mediji že namigujejo, da bi lahko 43-letnik svoje mesto prepustil nekomu drugemu. Pereira je bil pred tem sicer pomočil Villasa-Boasa, v svoji samostojni trenerski karieri pa večjih klubov pred tem ni vodil. "Bom ostali ali ne? Nisem jaz tisti, ki odloča, mislim pa, da odgovornost nosimo vsi skupaj. Ne vem, ali bom ostal, zagotovo pa se bom o tem pogovoril s tistimi, ki odločajo," je še pristavil trener Azuis e Brancos.