Uredništvo    25. november 2014
Liga prvakov, skupina H, 5. krog

Porto v osmino poslal Šahtar

Porto je v gosteh visoko premagal BATE in na račun beloruskih prvakov v osmino finala predčasno poslal Šahtar (0:3). Blestel Mehičan Hector Herrera.
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Borisov Arena, Gledalcev: 10147, Sodnik: Ovidiu Hațegan (ROM)
BATE Borisov: Sergej Černik, Nemanja Tubić, Vitali Gajdučik, Filip Mladenović (od 72. Ilija Aleksievič), Aleksandr Karnitskij (od 67. Dmitri Baga), Evgeni Jablonski, Aleksandr Volodjko, Edgar Olehnovič, Mihail Gordejčuk, Maksim Volodjko, Vitalij Rodionov (od 75. Nikolaj Signevič).
Trener: Aleksandr Jermakovič
Porto: Fabiano, Bruno Martins Indi, Ivan Marcano, Danilo, Alex Sandro, Oliver Torres, Casemiro, Héctor Herrera, Ricardo Quaresma (od 71. Cristian Tello), Jackson Martínez (od 90. Juan Quintero), Yacine Brahimi (od 83. Adrian).
Trener: Sergio Conceicao
Zvezdnik mehiške reprezentance Hector Herrera je zabil prvi gol proti BATE Borisovu, nato pa sodeloval tudi pri zadetkih Jacksona Martineza in Cristiana Tella za končnih 0:3. Porto je bil že pred tekmo uvrščen v nadaljnje tekmovanje, toda za četrto zmago na peti tekmi ni popuščal niti za ped, to pa je razveselilo tudi Šahtar, ki ga niti Bate niti Athletic Bilbao ne moreta več ujeti v boju za osmino finala.

Beloruski "traktoristi" so utrpeli še četrti poraz v skupini H, toda kljub debaklom z 0:6 proti Portu in 0:5 ter 0:7 proti Ukrajincem do nocoj ostali v igri za napredovanje. Porto je pri temperaturah pod lediščem imel pobudo, toda vratarju Sergeju Černiku ni resneje pretil.

Veliki favoriti so mrežo domačinov načeli šele v drugem polčasu, ko si je v 56. minuti žogo priboril Casemiro, Herrera pa je s 30 metrov zadel z izjemnim strelom. Devet minut kasneje je po novi lepi akciji Brahimi našel Herrero, Mehičan pa je za lahkih 0:2 zaposlil Martineza.

Kolumbijski reprezentant, ki je bil v Stožicah pred dnevi povsem neviden v prvi postavi "trikolorjev", je lahko kmalu proslavljal še tretji zadetek večera, ko je Herrera z globinsko žogo našel še Tella, posojeni član Barcelone pa je preigral čuvaja in zabil mimo Černika.