Uredništvo    19. februar 2013
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Porto strl Malago

Portugalski Porto je okronal premoč na prvi tekmi osmine finala proti španski Malagi in se z zadetkom Joaa Moutinha dokopal do dragocene prednosti pred povratno tekmo. Malaga brez priložnosti.
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Estadio do Dragao, Gledalcev: 42209, Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)
1 : 0
1 : 0

Porto: Helton, Nicolas Otamendi, Danilo, Alex Sandro, Eliaquim Mangala, Marat Izmailov (od 70. Christian Atsu), Fernando, Joao Moutinho, Lucho Gonzalez (od 91. Castro), Silvestre Varela (od 58. James Rodriguez), Jackson Martínez.
Trener: Sergio Conceicao
Malaga: Willy Caballero, Weligton, Sergio Sanchez, Martin Demichelis, Vitorino Gabriel Antunes, Jeremy Toulalan, Joaquin (od 63. Francisco Portillo), Manuel Iturra (od 78. Ignacio Camacho), Isco, Roque Santa Cruz, Julio Baptista (od 79. Lucas Piazon).
Trener: Juande Ramos
Špansko-iberski obračun, katerega zmagovalec bo z uvrstitvijo v četrtfinale Lige prvakov zagotovo najmanj izpolnil letošnje evropske cilje, je potrdil domneve, da bosta Malaga in Porta za uvrstitev med osem najboljših bila trd in izenačen boj. Domači trener Vitor Pereira je srečanje začel z enajsterico, v kateri je zaradi težav s poškodbo Jamesa Rodrigueza priložnost dobil prišlek iz Sportinga Marat Izmailov, trener gostov Manuel Pellegrini pa je v ogenj poslal portugalskega novinca Antunesa, ki je pozimi zakrpal vrzel po odhodu Nacha Monreala k Arsenalu.

Porto je imel v prvem polčasu terensko premoč (posest žoge kar 65:35 v prid Portugalcev), vendar pa pred vrati Willyja Caballera ni bilo ravno veliko zanimivega dogajanja. Prva polpriložnost se je Portu ponudila v 16. minuti, ko je po kotu Brazilec Fernando z glavo meril čez gol, le dve minuti kasneje pa je Antunes z izvrstno intervencijo v zadnjem hipu izbil žogo pred Jacksonom Martinezom. Naslednjič je na tribunah Dragaa završalo v 33. minuti, ko je Malagin branilec Sergio Sanchez ponovno v zadnjem hipu zaustavil nevarnega Martineza, to pa je bilo bolj ali manj tudi vse kar je ponudil polčas, v katerem je sicer Porto kar desetkrat streljal proti vratom Malage, a le trikrat v sam okvir vrat.

Jackson Martinez

V nadaljevanju so je odraz dogajanja na igrišču na srečo domačih navijačev prenesel tudi na papir oziroma semafor. Porto je povsem onemogočil Malago in njena najnevarnejša igralca, Joaquina in Isca, osamil od igre, na drugi strani pa je še naprej nevarno pretil in kmalu po nadaljevanju tudi zasluženo zadel. Prva velika priložnost se je v 53. minuti ponudila Rusu Izmailovu, ki je po podaji Silvestreja Varele meril slabo, že v naslednjem napadu tri minute kasneje pa je vratar Malage Caballero naposled klonil. Z desne strani je žogo v kazenski prostor serviral Brazilec Alex Sandro, tam pa se je najbolje znašel najboljši posameznik nocojšnje tekme Joao Moutinho in z natančnim strelom Portu priigral tako želeno prednost.

Do izteka tekme je Porto brez večjih naporov zadržal prednost, Malaga pa še naprej nikakor ni uspela resneje ogroziti domačega vratarja Heltona, ki je bil danes brez pravega dela.