Damjan Tratnik   19. maj 2013
Porto se veseli 27. naslova

Porto potrdil zmago na derbiju

Porto je v zadnjem krogu portugalskega prvenstva v gosteh z 2:0 ugnal Pacos de Ferreiro in potrdil naslov, ki ga je osvojil zahvaljujoč veliki zmagi na derbiju proti Benfici.
7.6.2017 | Evropske lige
Portugalska že 14. v zadnjih dvajsetih letih slavi enakega prvaka. Tudi letos je skozi ciljno črto prvi pritekel daleč najuspešnejši portugalski klub zadnjih dveh desetletij Porto, ki je veliki triumf proti Benfici v predzadnjem krogu prvenstva nadgradil še s pričakovano zmago proti Pacos de Ferreiri in sezono že drugič (!) v zadnjih treh letih sklenil neporažen. Benfica je upanje po čudežu gojila vsega 23 minut, ko je z bele točke zadel kapetan Porta Lucho Gonzalez, gostje pa so zmago in skupno 27. naslov portugalskega prvaka potrdili v 52. minuti, ko je zadel še Jackson Martinez in s svojim 26. golom potrdil naslov najboljšega strelca sezone.

Porto na večni lestvici prvakov vse hitreje znižuje zaostanek za Benfico, ki še vedno vodi z 32. naslovi državnega prvaka. Sloviti klub iz Lizbone, ki je v zadnjih dveh tednih letošnje sezone izgubil tako finale evropske lige kot bitko za naslov portugalskega prvaka, je v zadnjih dveh desetletijih globoko v senci svojega rivala iz severa države, saj se je Benfica v v tem času veselila zgolj treh naslovov državnega prvaka.