Uredništvo    28. september 2011
Liga prvakov, 2. Krog, skupina G

Porto nemočen v Rusiji

Ruski prvak Zenit je hitro prebrodil presenetljiv poraz v prvem krogu proti ciprskemu APOEL in pred domačimi gledalci ugnal zadnjega zmagovalca evropske lige Porto.
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Petrovski Stadion, Gledalcev: , Sodnik: Howard Webb (ANG)
3 : 1
Zenit: Vjačeslav Malafejev, Nicolas Lombaerts, Aleksandr Anjukov, Domenico Criscito, Tomaš Hubočan, Roman Širokov, Konstantin Žirianov (od 86. Szabolcs Huszti), Viktor Faizulin, Igor Denisov, Aleksandr Keržakov (od 90. Aleksandr Bukharov), Danny.
Trener: Roberto Mancini
Porto: Helton, Nicolas Otamendi, Rolando, Jorge Fucile, Alvaro Pereira, James Rodriguez, Fernando, Joao Moutinho, Fernando Belluschi, Hulk, Kleber.
Trener: Sergio Conceicao
Zenit je na prvi sredini tekmi drugega kroga lige prvakov zanesljivo s 3:1 ugnal Porto, ki po odlični lanski sezoni letos tudi v najmočnejšem klubskem tekmovanju goji visoke ambicije. Portugalci so začeli dobro in povedli že v deseti minuti, ko je Hulk opravil večji del posla in mlademu Kolumbijcu Jamesu Rodriguezu asistiral ob prvem zadetku na tekmi. Varovanci Italijana Luciana Spallettija so se pobrali že devet minut kasneje, ko je po napaki danes sila nezanesljivega vratarja Porta Heltona z roba kazenskega prostora zadel Roman Širokov. Tik pred koncem prvega dela igre je Urugvajec Jorge Fucile povsem po nepotrebnem igral z roko in si prislužil drugi karton rumene barve, kar je močno vplival na nadaljnji razplet obračuna.

Z igralcem manj Porto v drugem polčasu ni več zmogel konkurirati vse nevarnejšim Rusom, ki so premoč kronali v 63. minuti, ko se je z natančnim volejem še drugič izkazal Širokov. Zenit je zmago potrdil devet minut kasneje, ko je po novi napaki Heltona prazno mrežo zadel še Portugalec Danny in postavil končni izid srečanja.