Uredništvo    24. oktober 2012
Liga prvakov, 3. krog

Porto na pragu osmine finala

Porto je še naprej vodilni klub skupine A. Portugalci so v tretjem krogu Lige prvakov premagali še kijevski Dinamo. Z dvema zadetkoma je blestel Jackson Martinez.
18.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Dragao, Gledalcev: 29317, Sodnik: Pavel Kralovec (ČEŠ)
Porto: Helton, Maicón Pereira Roque, Nicolas Otamendi, Danilo, Eliaquim Mangala, Lucho Gonzalez, James Rodriguez (od 92. Miguel Lopes), Fernando, Joao Moutinho (od 75. Steven Defour), Silvestre Varela (od 64. Christian Atsu), Jackson Martínez.
Trener: Sergio Conceicao
Dinamo Kijev: Oleksandr Šovkovski, Betão, Taye Taiwo, Taras Mihalik, Jevgen Kačeridi, Oleg Gusev, Miguel Veloso, Ognjen Vukojević (od 84. Niko Kranjčar), Denys Garmash, Brown Ideye, Andrij Jarmolenko.
Trener: Sergij Rebrov
Porto je na svojem Dragau nocoj pokazal bore malo gostoljubnosti. V tekmovalnem smislu seveda. Domači nogometaši so povedli že po 15 minutah igre. Lucho Gonzalez je z desne strani zaposlil Silvestrea Varelo, ki je streljal pod prečko. Šovkovski na golu Dinama je bil nemočen. Vodstva Porta je zdržalo le šest minut. Po podaji iz kota je bil Gusev najvišji v skoku in Dinamo je bil spet v igri. Porto je imel pobudo, kronal pa jo je še pred koncem prvega polčasa. V 36. minuti je akcijo Porta, potem ko je pobegnil gostujoči obrambi, z zadetkom zaključil Kolumbijec Jackson Martinez

Porto je vodil, toda vodstvo je zdržalo le do polovice drugega polčasa. Dinamo je izenačil v 72. minuti. Ideye je bil sicer v lepi priložnosti že v 71. minuti, toda Helton je njegov poizkus zaustavil. No, le minuto zatem je nigerijski napadalec popravil svojo realizacijo in zadel za 2:2. Točka je Kijevčanom iz rok spolzela že po petih minutah. Jackson Martinez je zabil še svoj drugi zadetek na tekmi in Portu pristreljal tretjo zmago v letošnji izvedbi Lige prvakov.