Uredništvo    18. februar 2015
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Porto je ostal neporažen

Basel je dobro začel tekmo proti Portu in preko Derlisa Gonzaleza v 11. minuti tudi povedel. Porto je dolgo visel, odrešil pa ga je šele Danilo, in sicer v 79. minuti, ko je realiziral enajstmetrovko.
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: St. Jakob's Park, Gledalcev: 34464, Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)
1 : 1
Basel: Tomás Vaclík, Walter Samuel, Marek Suchy, Behrang Safari, Taulant Xhaka, Luca Zuffi, Shkelzen Gashi (od 83. Ahmed Hamoudi), Derlis González (od 25. Davide Callà), Fabian Frei, Mohamed Elneny, Marco Streller (od 63. Breel Donald Embolo).
Trener: Urs Fischer
Porto: Fabiano, Danilo, Alex Sandro, Maicón Pereira Roque, Ivan Marcano, Oliver Torres (od 68. Rúben Neves), Casemiro, Héctor Herrera, Yacine Brahimi (od 61. Ricardo Quaresma), Cristian Tello (od 81. Juan Quintero), Jackson Martínez.
Trener: Sergio Conceicao
Porto je v Ligi prvakov v letošnji sezoni še neporažen. Ta niz je uspel zadržati tudi nocoj, ko je na prvi tekmi osmine finala gostoval pri švicarskem prvaku Baslu. Tekmo so gostje s Portugalske začeli brez enega samega domačega nogometaša v začetni enajsterici. Domača ekipa je povedla hitro, že v 11. minuti je Fabian Frei lepo zaposlil Derlisa Gonzaleza, ki je Basel popeljal v vodstvo z 1:0. Gostje so bili v prvem polčasu sicer boljši nasprotnik. Najbolj aktivna sta bila Danilo in Tello, a brez uspeha. Švicarji pa tudi niso pokazali veliko, gol, ki so ga dosegli, je pravzaprav padel iz edine prave priložnosti v prvem delu igre.

Takoj na začetku drugega polčasa je Porto, tako kot v prvem polčasu, spet zadel, gol pa je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Domačini so se osredotočili na obrambo minimalne prednosti, kar je bilo ob prevladi Porta seveda obsojeno na neuspeh. Gostje so čakali do 79. minute. Tedaj je veteran Walter Samuel v kazenskem prostoru igral z roko in sodnik je pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Danilo. Tekma se je končala z izidom 1:1, kar rahlo prednost daje Portu, ki je tudi sodeč po današnji igri še naprej favorit za napredovanje v četrtfinale.