Uredništvo    14. januar 2013
Portugalski derbi je prinesel delitev točk

Matićev zadetek zaznamoval derbi

Benfica in Porto sta odigrala izjemnih prvih 16 minut derbija, na katerem so vsi štirje zadetki padli do 17. minute. Najlepšega je zabil Benficin Nemanja Matić.
Malmo znova švedski prvak

Če bi Benfica in Porto sinoči zdržala, bi bili morda priča najboljši tekmi v letošnji sezoni. Portugalska velikana sta derbi na stadionu Luz v Lizboni namreč začela silovito, goli so v prvih 16 minutah padali kot za stavo. Serijo štirih zadetkov je v osmi minuti začel Portov branilec Mangala, v deseti minuti je izid poravnal, z izjemnim zadetkom (v videu zgoraj), srbski reprezentant Nemanja Matić.

Novo vodstvo je Portu v 15. minuti priboril Jackson Martinez, le minuto pozneje pa je Gaitan izenačil na, kot se je pozneje izkazalo, končnih 2:2.

Remi pomeni, da se na vrhu prvenstvene razpredelnice ni spremenilo nič. Vodilni klub lige ostaja Benfica s 36 točkami in tekmo več od Porta, ki je zaenkrat zbral 33 točk. Tretja je Braga s 26 točkami.