Uredništvo    21. november 2012
Liga prvakov, 5. krog

Dinamo še naprej na ničli

Zagrebški Dinamo je na dobri poti, da tudi letošnjo sezono v Ligi prvakov konča z ničlo. V Portu je bil hrvaški prvak prepričljivo poražen s kar 3:0.
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Estadio Do Dragao, Gledalcev: 27603, Sodnik: Paolo Tagliavento (ITA)
Porto: Helton, Nicolas Otamendi, Eliaquim Mangala, Danilo, Abdoulaye Ba (od 67. Alex Sandro), Lucho Gonzalez (od 75. Christian Atsu), Steven Defour (od 66. Fernando), James Rodriguez, Joao Moutinho, Silvestre Varela, Jackson Martínez.
Trener: Sergio Conceicao
Dinamo Zagreb: Ivan Kelava, Šime Vrsaljko, Josip Šimunić, Domagoj Vida, Josip Pivarić, Marcelo Brozović, Arijan Ademi, Mateo Kovačić, Sammir (od 76. Ante Puljić), Fatos Beqiraj (od 86. Ivan Krstanović), Duje Čop (od 84. Alen Halilović).
Trener: Ivajlo Petev
Začetek srečanja v Portu je, s stališča Dinama, prinesel pričakovan potek. Porto je bil takoj boljši in je dal vedeti, da nocoj ne bo šale, kaj šele presenečenje. Varela in Martinez sta bila uvodoma nezanesljiva, so pa gostje iz Zagreba zaigrali kar odločno, drugače kot na prejšnjih tekmah. V 13. minuti je bil Sammir v lepi priložnosti za zadetek, toda z roba kazenskega prostora je uspel stresti le vratnico, ne pa tudi mreže. Dinamo je uspel zdržati 20 minut, nato pa je Ivan Kelava prejel zadetek. Moutinho je podal Luchu Gonzalezu in krvnik Dinama s tekme v Zagrebu je zadel za 1:0. Dinama zadetek ni potolkel, čeprav v napadu niso bili pretirano nevarni, pa hrvaški prvaki vendarle niso pustili, da bi nasprotnik še naprej rešetal njihove mreže. Beqiraj je v 39. minuti preveč okleval po podaji Sammira, v naslednji akciji pa bi morala žoga le še prečkati golovo črto po njegovem poizkusu, vendar so Portugalci izbili.

Minimalen zaostanek ob polčasu je bil tudi vse kar so Zagrebčani nocoj lahko ponudili. V drugem polčasu smo videli staro sliko - poglobitev krize. Kelava je bil v drugem delu igre večkrat na preizkušnji. Duje Čop je na drugi strani v 52. minuti, po lepem prodoru Kovačića, zapravil še eno Dinamovo priložnost. V 67. minuti je Moutinho dokazal, da ni zaman na radarju številnih klubov. Njegov strel z 20 metrov je bil za Kelavo neubranljiv. Dinamov trener Ante Čačić je v 84. minuti v igro poslal mladega dragulja Alena Halilovića. Pričakovati, da bo tako mlad nogometaš delal razliko na tako pomembni tekmi, je seveda iluzorno, je pa mladi Halilović zbral vsaj nekaj pomembnih izkušenj. Zadnji žebelj v krsto Dinama je v 85. minuti, po podaji Moutinha, zabil Varela.