Uredništvo    1. oktober 2013
Liga prvakov, 2. krog

Atletico obrnil izid in zmagal

Porto je proti Atleticu tekmo peljal v želeni smeri. Vodil je in se že spogledoval z zmago. V drugem polčasu pa so Madridčani najprej izenačili, na koncu pa tudi zmagali.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Estadio do Dragao, Gledalcev: 33989, Sodnik: Howard Webb (ANG)
1 : 0

1 : 1

1 : 2
Porto: Helton, Nicolas Otamendi, Danilo, Alex Sandro, Eliaquim Mangala (od 89. Nabil Ghilas), Lucho Gonzalez (od 68. Juan Quintero), Steven Defour, Fernando, Josué (od 61. Licá), Silvestre Varela, Jackson Martínez.
Trener: Sergio Conceicao
Atletico Madrid: Thibaut Courtois, Diego Godin, Luis Filipe, Joao Miranda, Raul Garcia (od 79. Oliver Torres), Tiago, Gabi, Juanfran, Arda Turan, Leo Baptistão (od 74. Koke), David Villa (od 46. Cristian Rodriguez).
Trener: Diego Pablo Simeone
Če kaj, potem je imel Atletico iz Madrida nocoj, ko je gostoval pri Portu, na svoji strani samozavest. Zmaga na zadnjem mestnem derbiju protu Atleticu iz Madrida je moštvu Diega Simeoneja dala krila. Pa vendar, Porto je bil nocoj tisti, ki je povedel. V 16. minuti je Portugalce v vodstvo, po podaji Josueja s prostega strela, popeljal Jackson Martinez, ki je zadel z glavo. Porto je v prvem polčasu nasploh igral dobro, proti nasprotnemu golu poslal kar 11 žog, Atletico pa je še čakal na svojo priložnost.

V drugem delu igre so se Španci prebudili. Iz minute v minuto so rasli in to se jim je kmalu tudi obrestovalo. V 58. minuti so Madridčani izid izenačili. Po podaji s prostega strela je z glavo zadel branilec Diego Godin. Izid 1:1 je pomenil, da se je tekma praktično začela z nova, psihološka prednost pa je bila seveda na strani Atletica. Španski prvoligaš je to znal izkoristiti v 86. minuti. Gobi je izvedel prosti strel, malce presenetil nogometaše Porta, ko je podal do Arde Turana, ki pa je darilo izkoristil in zabil zadetek za zmago.