Uredništvo    17. september 2013
Liga prvakov, 1. krog

Juventus oddal prvo točko

Kobenhavn bo očitno še zelo neugoden nasprotnik. Torinski Juventus je to že izkusil, saj je na gostovanju v danski prestolnici osvojil le točko.
18.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Parken, Gledalcev: 36524, Sodnik: Ivan Bebek (HRV)
Kobenhavn: Johan Wiland, Pierre Bengtsson, Olof Mellberg, Ragnar Sigurdsson, Lars Jacobsen, Daniel Braaten, Claudemir (od 86. Georg Margreitter), Thomas Delaney, Cristian Bolanos Navarro (od 79. Youssef Toutouh), Fanendo Adi (od 70. Rurik Gislason), Nicolai Jorgensen.
Trener: Stale Solbakken
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner (od 88. Mauricio Isla), Leonardo Bonucci, Angelo Ogbonna, Andrea Pirlo, Federico Peluso (od 73. Paolo De Ceglie), Paul Pogba, Arturo Vidal, Carlos Alberto Tevez.
Trener: Massimiliano Allegri
Nocoj se verjetno marsikdo, ki je svoj denar stavil na Juventus, tolče po glavi. Italijanski prvak, še okrepljen glede na lansko sezono, je bil v očeh mnogih eden od kandidatov za končno zmago v Ligi prvakov. Jasno, to je še vedno, pa vendar je svoj ugled nocoj malce omadeževal, saj je remiziral na tekmi, ki bi jo moral dobiti.

V Kobenhavnu se je domača ekipa izkazala za izjemno neugodno. Juventus je srečanje na Danskem začel precej ležerno, tako da nič čudnega, da je po 15 minutah igre že zaostajal. Danci so zaspane Italijane kaznovali z zadetkom, ki ga je, potem ko se je po gneči v kazenskem prostoru znašel sam pred Buffonom, dosegel Jorgensen. Italijani so se prebudili in se zapodili pred gol Dancev, izvedli so ogromno kotov, pretili preko Pogbaja in Quagliarelle, vendar niso uspeli zadeti.

V drugem polčasu je bil kot prvi v lepi priložnosti za gol Carlos Tevez, domači vratar Wiland pa je dobro posredoval. Ni pa dolgo zdržal. Juventus je zadel v 54. minuti, žogo pa je v mrežo potisnil Quagliarella. Po golu se je nadaljevalo obleganje domačih vrat, vendar se je Wiland neumorno upiral. Dobro je branil predvsem ob poizkusih Teveza in Quagliarelle. Argentinec je še naprej grešil, tako da je naposled zmanjkalo časa za vsaj še en gol. Ostalo je pri 1:1, s tem rezultatom pa so seveda precej bolj zadovoljni v domačem taboru.