Uredništvo    22. september 2016
Basel v švicarskem prvenstvu ostaja razred zase

Šporar podal ob zmagi

Andraž Šporar je igral pol ure ob novi zmagi Basla v švicarskem prvenstvu. Slovenski napadalec je prispeval podajo za izenačujoči zadetek.
18.10.2017 | Mednarodni nogomet
Švicarsko prvenstvo tudi to sezono poteka po notah, ki jih narekuje aktualni prvak Basel. Daleč najbogatejši švicarski klub je na osmih doslej odigranih tekmah v švicarski ligi vknjižil osem zaporednih zmag. Zadnjo včeraj zvečer, ko je Basel z 2:1 slavil na gostovanju pri ekipi Lausanne Sport

Baslu je do 67. minute slabo kazalo, kajti domačini so po zaslugi gola Margiotte vodili od 36. minute. V 67. minuti pa izenačenje, le nekaj minut po vstopu v igro je Andraž Šporar podal Birkirju Bjarnasonu, ki je zadel za 1:1. Šporar je nato zapravil lepo priložnost za vodstvo, a se je oddolžil tik pred koncem tekme, ko je sodeloval v akciji za drugi gol Basla. Izpustil je žogo po podaji Eckballa, nato pa jo je v mrežo za končnih 2:1 pospravil Eder Balanta

Za Šporarja je bila to sicer šele druga prvenstvena tekma v dresu Basla, potem ko je v lanski sezoni hitro staknil poškodbo, zaradi katere je prisilno počival več mesecev.