Uredništvo    19. september 2016
Andraž Šporar se je vrnil v ekipo Basla

Šporar končno dobil priložnost

Andraž Šporar je po mesecih odsotnosti in rehabilitaciji v nedeljo prvič zaigral v začetni enajsterici Basla in se s soigralci veselil napredovanja v pokalu.
Malmo znova švedski prvak
Obračun v pokalu je bil idealna priložnost, da Baslov trener Urs Fischer priložnost za igro ponudi tistim igralcem, ki v švicarskem prvenstvu in v Ligi prvakov običajno niso v ospredju in sedijo na klopi oziroma na tribuni. Hkrati pa je bila to priložnost, da po poškodbah v pogon spravi slovenskega napadalca Andraža Šporarja, ki je izgubil celoten spomladanski del lanske sezone, šele nedavno pa se je vrnil na treninge Basla

Šporar je tako nedeljsko tekmo proti Zugu začel v prvi postavi Basla in se na koncu s svojimi soigralci veselil minimalne zmage (1-0) ter preboja v naslednji krog. Edini zadetek na tekmi je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa dosegel Daniel Hoegh