Uredništvo    1. oktober 2013
Liga prvakov, 2. krog

Draxler Schalkeju prinesel zmago

Baslu v drugem krogu Lige prvakov ni uspelo presenetiti. Schalke, ki je imel v domačem prvenstvu nekaj težav, je v Švici slavil po zaslugi gola Juliana Draxlerja.
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: St. Jakob's Park, Gledalcev: 33251, Sodnik: Alberto Undiano (ŠPA)
0 : 1
Basel: Yann Sommer, Behrang Safari (od 85. Matías Delgado), Kay Voser, Fabian Schär, Ivan Ivanov, Marcelo Diaz, Mohamed Salah, Fabian Frei (od 84. Philipp Degen), Valentin Stocker, Taulant Xhaka (od 62. Giovanni Sio), Marco Streller.
Trener: Urs Fischer
Schalke: Timo Hildebrand, Dennis Aogo (od 73. Sead Kolašinac), Felipe Santana, Benedikt Höwedes, Atsuto Uchida, Julian Draxler, Marco Hoger, Kevin-Prince Boateng, Max Meyer (od 85. Tim Hoogland), Roman Neustädter, Jefferson Farfan (od 45. Adam Szalai).
Trener: Markus Weinzierl
Schalke je po dveh odigranih krogih vodilna ekipa skupine E. Nemci so namreč dobili tudi tekmo drugega kroga Lige prvakov v Švici, kjer jih je gostil neugodni Basel. Tekma se je sicer začela z manjšo zamudo, okoljskim aktivistom je namreč uspelo izobesiti napis, uperjen zoper pokrovitelja Lige prvakov - znanega ruskega energetika.

Prvo priložnost na nocojšnji tekmi so si priigrali gostje. Poizkušal je Kevin-Prince Boateng, a bil nenatančen. Basel je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu tedaj, ko je streljal Streller, vendar je bil Hildebrand na mestu. Sicer je bil pri Baslu znova aktiven Egipčan Salah, že drugo sezono eden najboljših igralcev švicarske ekipe. Pri Schalkeju so še pred koncem prvega polčasa izgubili Farfana, ki se je poškodoval.

Drugi polčas so nogometaši Schalkeja začeli z lepo priložnostjo Mayerja, ki pa je zadel le okvir gola. Je pa bila to očitno napoved gola, ki ga je v 54. minuti zabil Julian Draxler. Nemški reprezentant je, potem ko je po podaji iz kota žoga prišla do roba kazenskega prostora, zabil čudovit gol. Salah je bil še naprej glavna nevarnost gostiteljev, ki so na vse pretege želeli zadeti, vendar jim ni uspelo. Ostalo je pri 1:0 v korist Schalkeja.