Uredništvo    20. oktober 2010
Liga prvakov, skupina E, 3. krog

Basel šokiral sredi Rima

Švicarski Basel je v gosteh zasluženo s 3:1 ugnal ponovno slabo Romo in tako poskrbel, da imajo po treh krogih v skupini F kar tri moštva enako število točk. Bayern stežka ugnal Cluj.
PSG na krilih MCN do nove viso...
Štadion: Olimpico, Gledalcev: 22365, Sodnik: Aleksej Nikolajev (RUS)
1 : 3

0 : 1
1 : 1

1 : 2

1 : 3
Roma: Bogdan Lobont, Nicolas Andres Burdisso, Philippe Mexes, John Arne Riise (od 60. Paolo Castellini), Marco Cassetti, Matteo Brighi, Simone Perrotta (od 74. Julio Baptista), David Pizarro, Rodrigo Taddei, Francesco Totti, Marco Borriello.
Trener: Eusebio Di Francesco
Basel: Franco Costanzo, David Angel Abraham, Beg Ferati, Behrang Safari, Samuel Inkoom, Gilles Yapi Yapo, Benjamin Huggel, Valentin Stocker (od 70. Scott Chipperfield), Xherdan Shaqiri, Marco Streller (od 81. Cabral), Alexander Frei (od 90. Federico Almerares).
Trener: Raphael Wicky
Švicarski prvak Basel je poskrbel za eno največjih presenečenj torkovega večera. Že v drugem krogu je Basel šele v sodnikovem podaljšku moral priznati premoč Bayernu, proti Romi pa so Švicarji zaigrali še za odtenek bolje in sredi Rima povsem zasluženo slavili s 3:1. Prvi zadetek je padel že v 12. minuti, ko je po odbiti žoge izkušeni Alexander Frei udaril z volejem in žogo poslal za hrbet nemočnega Bogdana Lobonta. Izenačenje je sledilo že čez 10 minut, ko je v enaki meri s podobnim strelom iz roba kazenskega prostora vrnil Marco Borriello. Nogometaši Basla tudi po zadetku niso popuščali, ponovno pa so povedli tik pred koncem prvega polčasa, ko je po podaji mladega upa Shaquirija zadel ganski reprezentant Samuel Inkoom. V drugem polčasu je Basel mirno zadržal prednost in presenetljivo zmago pri vse slabši Romi okronal v zadnji minuti, ko je rezervist Cabral preigral kar tri branilce Rome in potrdil zasluženo zmago Basla. Bo nova evropska zaušnica odnesla Claudia Ranierija?

86 [3:2] Culio

Bayern iz Munchna si je s tretjo zaporedno zmago praktično že zagotovil mesto med 16 najboljšimi, a z igro bavarski velikan ponovno ni prepričal. Proti Cluju je sicer nadaljeval pozitivno tradicijo proti romunskim ekipam, a se je tako kot v nemškem prvenstvu mučil skoraj do zadnje minute. Gostje so povedli po napaki Ukrajinca Timoščuka, nato pa sta v naslednjih 10 minutah sledila kar dva avtogola nesrečnih Romunov, ki pa so tudi v drugem polčasu Bayern na trenutke držali v negotovosti. Za Bayern je ponovno zadel Mario Gomez, ki je tako dopolnil uspeh iz konca minulega tedna, ko je v domačem prvenstvu zabil hat-trick ob zmagi proti Hannovru.