Anže Zajič   2. februar 2011
David Moyes ogorčen nad obnašanjem Cesca Fabregasa

Moral bi dobiti rdečega

Ob polčasu tekme med Evertonom in Arsenalom je Cesc Fabregas odkrito žalil sodniško trojico z glavnim sodnikom Masonom na čelu. "Moral bi biti izključen," je prepričan David Moyes.
Poraz navkljub rekordni posest...
Besni trener Evertona David Moyes je po izgubljeni tekmi proti Arsenalu vidno razburjen opozarjal na neprofesionalno obnašanje kapetana Arsenala Cesca Fabregasa, ki je v tunelu, ki vodi z igrišča, med polčasom grdo žalil sodnike. Glavni sodnik Lee Mason in njegov pomočnik Stephen Child sta v prvem polčasu naredila napako in spregledala prepovedan položaj Louisa Sahe, ki je zabil vodeč zadetek za Liverpoolčane. To je kapetana Topničarjev tako močno vznemirilo, da se je verbalno znesel nad sodniki, kar je Moyesa zmotilo.

"Fabregas bi moral biti izključen. Njegovih besed ne želim ponavljati, morda bo to storil kdo drug. Povem le, da bi moral biti zaradi svojih besed zagotovo izključen," je bil jasen Moyes, ki je tekmo izgubil z rezultatom 1:2.

Arsene Wenger
, trener Arsenala, pa umirja žogico: "Bil sem poleg Cesca in ne vem zakaj se jezijo nanj. Govoril sem s sodniki, bil sem vljuden, miren. Lahko jih vprašate. Cesc ni govoril z njimi, ampak sem z njimi govoril jaz. Če je to posneto, si lahko ogledamo."