Uredništvo    24. november 2015
Krasen zadetek Nika Omladiča v drugi nemški ligi

Omladičev prvi to sezono

Nik Omladič je v ponedeljek zvečer zabil svoj prvi gol za Eintracht Braunschweig to sezono. Nekdanji nogometaš Olimpije in Rudarja je s svojo levico silovito sprožil in matiral nemočnega vratarja.

1-1 Nik Omladič Goal Germany 2... by diyan-delev

V drugi nemški ligi je bila sinoči odigrana še zadnja tekma 15. kroga. Nürnberg je gostil Eintracht Braunschweig, kar je pomenilo, da se bosta soočila tudi dva slovenska legionarja, Mišo Brečko v dresu domače ekipe in Nik Omladič v dresu gostov. Oba sta na igrišču preživela vseh 90 minut, na koncu pa se je zmage z rezultatom 2:1 veselil Brečko.

Omladič kljub temu ne more biti preveč razočaran, dosegel je namreč svoj prvi ligaški zadetek to sezono. In to kakšnega. V 53. minuti je ta nekdanji nogometaš Olimpije in Rudarja silovito sprožil po odbiti žogi in s svojo levico neubranljivo matiral nasprotnega vratarja.

Nürnberg je po 15 odigranih krogih na osmem mestu drugoligaške razpredelnice, Eintracht Braunschweig pa je sedmi.