Uredništvo    16. september 2015
Liga prvakov, 1. krog, skupina F

Sramota Arsenala v Zagrebu

Dinamo iz Zagreba, večni osmoljenec obračunov v skupinskem delu Lige prvakov, slavi zgodovinsko zmago! V Maksimirju je z 2:1 padel osramočeni londonski Arsenal, ki je srečanje končal z igralcem manj.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Maksimir, Gledalcev: , Sodnik: Ovidiu Hațegan (ROM)
Dinamo Zagreb: Eduardo, Ivo Pinto, Josip Pivarić, Jérémy Taravel, Leonardo Sigali, Domagoj Antolić (od 82. Marko Rog), Marko Pjaca (od 88. Filip Benković), Arijan Ademi, Paolo Machado, Júnior Fernandes (od 74. Ante Čorić), El Arbi Hillel Soudani.
Trener: Ivajlo Petev
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs (od 65. Joel Campbell), Gabriel Paulista, Mathieu Debuchy, Mikel Arteta (od 64. Francis Coquelin), Santiago Cazorla, Mesut Özil, Alex Oxlade-Chamberlain (od 64. Theo Walcott), Alexis Sanchez, Olivier Giroud.
Trener: Arsene Wenger
Na Hrvaškem so mediji v zadnjih letih preštevali poraze Dinama v skupinskem delu Lige prvakov in računali bolečo razliko v danih in prejetih zadetkih, danes pa je Zagreb vendarle dočakal dan, ki se bo v zgodovini hrvaškega klubskega nogometa vpisal z zlatimi črkami. Dinamo je šokantno, a zato nič manj zasluženo premagal sloviti Arsenal, ki je tako na Hrvaškem izgubil še nekaj že ničkolikokrat načetega evropskega ugleda.

Gostje iz Londona so v srečanje krenili odločno in le zahvaljujoč dvema obrambama Portugalca Eduarda je Dinamo v prvih dvajsetih minutah svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Prvi šok je sledil v 25. minuti, ko je Alžirec Soudani lepo zaposlil bočnega branilca Josipa Pivarića, ki je meril v Daniela Ospina, odbito žogo pa je v svojo mrežo pospravil Alex Oxlade-Chamberlain ter razveselil nekaj manj kot 18 tisoč gledalcev na največjem hrvaškem stadionu.

Nov šok je sledil pet minut pred koncem polčasa, ko je Francoz Olivier Giroud zaradi pritoževanja prejel prvi rumeni karton, nekaj trenutkov kasneje pa je storil še grob prekršek 30 metrov stran od Arsenalovega gola in si zaslužil izključitev, ki so jo v Angliji komentatorji takoj označili kot "skrajno neumno".

V drugem polčasu je Dinamo blestel. Najprej je razigrani Soudani zadel vratnico, nato pa je tudi začel protinapad, po katerem je Čilenec Junior Fernandes za las zgrešil mimo vrat. Le minuto kasneje je Fernandes po kotu premagal Ospino in Dinamo popeljal v vodstvo, Arsenal pa se je v igro vrnil šele v 79. minuti, ko je Theo Walcott ušel Jeremyju Taravelu in zadel za znižanje na 1:2. V zadnjih minutah je Arsenalu za izenačenje preprosto zmanjkalo moči, še bližje zadetku pa je bil celo Dinamo, saj je v podaljšku mladi biser Ante Čorić zapravil kar dve sijajni priložnosti za tretji zadetek.