Damjan Tratnik   28. avgust 2013
V taboru Dinama so težko sprejeli izpad iz Lige prvakov

Sodnik najboljši igralec Austrie

Izkušeni kapetan zagrebškega Dinama Josip Šimunić je krivdo za izpad proti Austrie naprtil sodniku, ki je po njegovem mnenju prezrl očitno enajstmetrovko.
Tavares potrebuje "družbo"
17.8.2017 | Evropski pokali
Z malo sreče in navijači bo šl...
Poraz, ki ne zapira vrat
16.8.2017 | Evropski pokali
Kek z enakim izhodiščem kot Ma...
V taboru Dinama so včerajšnji izpad iz Lige prvakov proti dunajski Austrii sprejeli z veliko mero grenkobe. Hrvaški prvaki so po hitro prejetem zadetku vajeti prevzeli v svoje roke in z dobro igro povedli s 3:1, sanje o tretjem zaporednem nastopu v skupinskem delu tekmovanja pa so se razblinile osem minut pred koncem prvega dela, ko je rezervist Roman Kienast žogo porinil v gol in poskrbel za bržkone najslajši poraz Austrie v njeni zgodovini. Izpad je močno zadel nogometaše Dinama, saj so bili Zagrebčani v Dunaju precej boljši nasprotnik, za nameček pa so zapravili še vodstvo, ki jim je zagotavljajo preboj v skupinski del tekmovanja. Najtežje je poraz sprejel kapetan moštva Josip Šimunić, ki je izpad proti Austrii celo primerjal z znamenitim porazom hrvaške reprezentance na evropskem prvenstvu leta 2008 proti Turčiji.

"To je od Turčije naprej najhujši poraz v moji karieri. Vsa čast soigralcem. Borili smo se kot se je dalo, a žal ni bilo dovolj. To moram povedati, pa čeprav me verjetno čaka kazen – najboljši igralec Austrie je bil sodnik. Ni sodil enajstmetrovke po njihovi igri z roko v prvem polčasu, spregledal pa je tudi njihov prekršek pri drugem zadetku. Škoda za Dinamo, za naše navijače in mesto. Pokazali smo, da smo boljša ekipa, vendar pa v nogometu žal ne zmaguje vedno boljši," je bil razočaran "Joe" Šimunić.