Damjan Tratnik   11. september 2011
Hrvaški derbi med Hajdukom in Dinamom brez zmagovalca

Remi na Poljudu

Prvi veliki derbi hrvaškega prvenstva v novi sezoni ni postregel z zmagovalcem. Gledalci so v Splitu videli dva zadetka, Hajduk in Dinamo pa sta se razšla z 1:1.
Maribor? Naslednje vprašanje ....
Na Hrvaškem je bila pozornost tamkajšnje nogometne javnosti v soboto usmerjena na štadion Poljud, kjer sta se pomerila večna rivala Hajduk in Dinamo. Gostje iz Zagreba so bili pred tekmo favoriti, toda Dalmatinci so imeli seveda svoje načrte. Kljub temu, da so že sredi prvega polčasa gostitelji ostali brez enega igralca, so nato povedli, a morali nato tudi sami po žogo v svojo mrežo - takšen scenarij je pripeljal do remija, ki gre bolj na roko Dinamu, saj še naprej brez pretiranih težav vodi na lestvici hrvaškega prvenstva.

V Splitu si je tekmo v živo ogledalo 34.000 gledalcev, ki so oba zadetka videli ob koncu prvega polčasa. Domači so povedli v 44. minuti, ko je po podaji Tomasova iz kota z glavo streljal Milićević, po odbijanju Ibaneza s črte pa je do žoge prišel Andrić in jo z odličnim udarcem poslal za hrbet vratarja Dinama. Ker je bila tekma zaradi kurjenja bakel dvakrat prekinjena, je bil podaljšek prvega polčasa precej zajeten, v peti minuti pa je na svoj račun prišel tudi Dinamo. Po podaji Badelja je bil preslabo pokrit Ibanez, ki je bil osamljen na desetih metrih, od koder mu ni bilo težko izenačiti. Že pred tem je moral iz igre Brkljača, ki je v vsega desetih minutah prejel dva rumena kartona. V 10. minuti ga je dobil zaradi ugovarjanja, v 20. pa zaradi prekrška. Drugi polčas nato ni postregel z golom, sta imela pa oba kluba nekaj priložnosti. Dinamo je zatresel celo vratnico, toda kljub temu je ostalo pri rezultatu 1:1.

Hajduk tako v sedmem krogu ni uspel zmanjšati zaostanka rivala iz hrvaške prestolnice. Dinamo tako ostaja na prvem mestu, na katerem ima pred belimi iz Splita pet točk prednosti. Prvenstvo torej ostaja odprto, a Dinamo je brez dvoma v precej boljšem položaju.