Uredništvo    1. december 2013
Hrvaški derbi ni dal zmagovalca

Remi in skupni upor navijačev

Zagrebški Dinamo in splitski Hajduk sta na Maksimiru odigrala zanimivo tekmo, ki so jo pospremili tudi organizirani navijači obeh klubov. Slednji so tokrat družno skandirali.
Zaccheroni novi selektor ZAE
Končan je 65. ligaški derbi med zagrebškim Dinamom in splitskim Hajdukom, ki sta se na napeti tekmi na zagrebškem Maksimiru razšla z rezultatom 2:2. Dinamo je tekmo bolje začel, a v 11. minuti, po napaki obrambe, zaostal z 0:1. Soudani je, potem ko so Dinamovi nogometaši zapravili nekaj lepih priložnosti, v 27. minuti izid izenačil. Splitski vratar Kalinić je moral do konca prvega polčasa še nekajkrat posredovati, moštvi pa sta na odmor odšli z izidom 1:1.

V 54. minuti je Dinamo povedel. Zadel je Dalmatinec Duje Čop, ki je izkoristil podajo Antolića in z glavo premagal Kalinića. Gostje iz Splita pa se niso dali, pritisnili so in v sodnikovem podaljšku tudi izenačili. Zadel je Maglica.

Zanimivo pa ni bilo le na igrišču, temveč tudi na tribunah. Bad Blue Boysi in Torcida so bili tokrat združeni. Skandirali so proti Hrvaški nogometni zvezi (HNS) in Zdravku Mamiću, vsi skupaj, gledalcev na stadionu je bilo 10.000, pa videli zanimiv in napet derbi, ki je bitko za prvo mesto pustil še naprej odprto.