Uredništvo    10. avgust 2016
Dinamo je utišal Poljud

Popoln mrk Hajduka na derbiju

Poln Poljud je nogometašem Dinama pripravil peklenski sprejem, a to gostov ni odvrnilo od izvrstne predstave in veličastne zmage s 4:0, ki je Hajduk po odličnem začetku sezone kruto pahnila na trdna tla.

HAJDUK 0:4 DINAMO ZAGREB
Rog 45. in 60., Soudani 57., Fernandes 68.

HAJDUK: Kalinić, Pejić, Nižić, Ćosić, Juranović, Jefferson, Bašić, Vlašić, Kožulj, Sušić, Said. Trener: Marijan Pušnik

DINAMO ZAGREB: Eduardo, Matel, Schildenfeld, Sigali, Stojanović, Benković, Čorić, Jonas, Fernandes, Rog, Soudani. Trener: Zlatko Kranjčar

Uf, to pa je bolelo ... Splitski navijači so na krilih odličnega začetka "bilih" v hrvaškem prvenstvu in v kvalifikacijah za uvrstitev v evropsko ligo do zadnjega kotička napolnili kultni Poljud in osovraženim gostom iz Zagreba ob pričetku priredil res peklenski sprejem. Lahko bi dejali, da je bilo ob robu igrišča, na tribunah in "v zraku" vse nared za linč enajstkratnih zaporednih prvakov, a je nato naslednjih devetdeset minut nogometa razodelo kruto realnost hrvaškega nogometa in ta je, da Dinamo doma pač nima sebi enakega.

V prvem polčasu je bil Hajduk še povsem enakovreden, priigral pa si je tudi prvo veliko priložnost, ko je po podaji Tome Bašiča Ahmed Said s petih metrov meril mimo vrat. Prvi gol Dinama je padel v najslabšem možnem trenutku in sicer v podaljšku prvega polčasa, ko je po mojstrski podaji Anteja Čorića s peto Marko Rog zbežal obrambi Hajduka in z desetih metrov žogo poslal v gol.

Takoj po začetku drugega polčasa so imeli varovanci Marijana Pušnika preko Bašića novo priložnost za zadetek, nato pa je sledil mrk, ki bo v Splitu odmeval še dolgo. Rešetanje Dinama se je nadaljevalo v 57. minuti, ko je po podaji Juniorja Fernandesa zadel Alžirec Soudani, tri minute kasneje je iz prostega strela še drugič zadel Rog, v 68. minuti pa je zadnje dejanje Hajdukovega potopa zrežiral Fernandes, ki je v samostojni akciji postavil končni izid tekme. Dinamo je imel tri minute pred koncem tekme  preko Soudanija še eno veliko priložnost, a je bil Alžirec v obračunu ena na ena z Lovrejem Kalinićem nenatančen.

Dinamo je Hajduku zadal najhujši poraz v samostojnem hrvaškem prvenstvu, tudi sicer pa je v celotni zgodovini derbija le še enkrat na Poljudu slavil s takšnim izidom in sicer davnega leta 1986.