Uredništvo    24. oktober 2012
Liga prvakov, 3. krog

Parižani suvereni v Zagrebu

PSG v Zagrebu ni razočaral svojih navijačev. Zlatan Ibrahimović in soigralci so pred sramotno kuliso za tekmo Lige prvakov Dinamo premagali z rezultatom 2:0.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Maksimir, Gledalcev: 9326, Sodnik: Firat Aydinus (TUR)
Dinamo Zagreb: Ivan Kelava, Ante Puljić, Luis Ibañez (od 46. Adrián Daniel Calello), Šime Vrsaljko, Josip Šimunić, Domagoj Vida, Josip Pivarić, Marcelo Brozović, Mateo Kovačić (od 91. Alen Halilović), Sammir, Duje Čop (od 70. Ante Rukavina).
Trener: Ivajlo Petev
Paris SG: Salvatore Sirigu, Christophe Jallet, Mathieu Bodmer (od 60. Mohamed Sissoko), Thiago Silva, Alex (od 46. Zoumana Camara), Maxwell, Javier Pastore, Marco Verratti, Blaise Matuidi, Jeremy Menez (od 77. Guillaume Hoarau), Zlatan Ibrahimović.
Trener: Unai Emery
V Zagrebu pričakovana kulisa. Le nekaj tisoč ljudi na stadionu Maksimir je podatek, ki bi vodilne može Dinama moral dokončno predramiti. Nekaj je narobe. Paris Saint-Germain je kljub gledališkemu vzdušju v Zagrebu storil to, kar se je od njega pričakovalo. Francoski mlin, ki ga poganja arabski denar, je začel mleti že zgodaj. Ivan Kelava je v tretji minuti uspel zaustaviti strel Zlatana Ibrahimovića. Nato je sledila priložnost za domače nogometaše. Sammir je podal iz kota, Vida je streljal z glavo, a bil premalo natančen. Dinamov Brazilec je gostujočega vratarja kmalu znova preizkusil, toda Sirigu se ni dal premagati. Na drugi strani je bil nevaren Menez, toda Kelava je zdržal. Po pol ure igre pa je PSG vendarle povedel. Menez je prodrl po levi strani podal v sredino, kjer je bil Ibrahimović hitrejši od Šimunića. Šved je zabil za 1:0. Sammirjev poizkus v 39. minuti ni spremenil izida, ga pa je zadetek Meneza v 43. minuti. Podajalec je bil Ibrahimović.

Lagodno vodstvo francoskega velikana je Dinamu ponujalo malo razlogov za optimizem. Hrvaški prvak je v drugem polčasu prikazal precej slabšo igro in v napadu praktično ni bil nevaren. Gostje iz Pariza so imeli na drugi strani priložnosti, da vodstvo še povišajo. V 64. minuti je Pastore lepo našel Ibrahimovića, ki se je odločil za lob, toda žoga je za las zgrešila cilj. Thiago Silva je v 76. minuti celo stresel okvir vrat, toda žoga po njegovem udarcu ni želela v mrežo. V 89. minuti je Hoarau vendarle zadel, vendar sodnik zadetka zaradi prekrška nad Vrsaljkom ni priznal.

Ostalo je pri rezultatu 2:0 v korist PSG-ja, ki je vknjižil novo zmago, Dinamo pa nov poraz. Ne izguba točk, nogometaše Dinama nocoj zagotovo bolj boli dejstvo, da so ostali sami. Zagrebške javnosti Liga prvakov z Dinamom v takšni podobi več kot očitno ne zanima.