Uredništvo    26. februar 2017
Rijeka je prekinila urok Zaprešića

Kontroverzna zmaga Dinama

Dinamo iz Zagreba je s kontroverzno dosojeno enajstmetrovko v zadnji minuti v gosteh z 2:1 premagal Cibalio, Rijeka pa je prvič po desetih letih z enakim izidom slavila v Zaprešiću.
13.10.2017 | Evropske lige

Razplet prvenstvenega kroga na Hrvaškem bo v prihodnjih dneh gotovo močno buril duhove hrvaške javnosti in še posebej nasprotnikov serijskega prvaka Dinama iz Zagreba. Zagrebčani so ta konec tedna gostovali pri zadnje uvrščeni ekipi na lestvici Ciballi, do zmage pa so se dokopali v nadvse kontroverznih okoliščinah. Pri izidu 1:1 je v 90. minuti Alžirec Soudani kot pokošen padel v kazenskem prostoru gostiteljev, sodnik Damir Batinić pa je brez zadržkov pokazal na belo točko in izzval bes domačih navijačev. Z bele točke je bil s svojim drugim zadetkom na tekmi uspešen Armin Hodžić, o kontroverznosti Dinamove zmage pa veliko pove že podatek, da so zagrebški navijači drese nogometašev Dinama vrgli nazaj na igrišče.

Slovenski branilec Petar Stojanović je tokrat za razliko od nekaterih zadnjih tekem srečanje začel v začetni enajsterici in odigral vseh devetdeset minut.

Rijeka se je na sporno  zmago Dinama odzvala z zmago na gostovanju v Zaprešiču, kjer ni uspela slaviti kar deset let zapovrstjo. Varovanci Matjaža Keka so v gosteh slavili z 2:1, pri čemer sta v polno zadela Josip Mišić z evrogolom in domači igralec Jakov Filipović z avtogolom. Roman Bezjak je v igro vstopil v 73. minuti, Matic Črnic pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

Rijeka ima po 22 krogih - poraza sicer ne pozna že 35 tekem zapovrstjo - šest točk prednosti pred Dinamom. V naslednjem krogu bosta oba tekmeca za naslov igrala doma; Rijeka bo gostila zagrebško Lokomotivo, Dinamo pa Inter iz Zaprešića.