Uredništvo    22. april 2017
Velik preobrat v boju za naslov hrvaškega prvaka

Hajduk osvojil Maksimir!

Hajduk je po devetih letih slavil na Maksimirju in tako morda usodno zaznamoval izjemno napet boj za naslov hrvaškega prvaka. Rijeka bi imela v primeru zmage proti Istri kar sedem točk prednosti!
(foto: /)
Nepričakovano in v najslabšem možnem trenutku za Dinamo! Večni derbi hrvaškega prvenstva med Dinamom in Hajdukom je danes pripadel "bilim", ki so z zadetkoma Anteja Ercega in Marka Futacsa slavili z 2:0 in tako sploh prvič po kar devetih letih slavili na stadionu Dinama.

Tekmo, ki si jo je ogledalo 15 tisoč gledalcev, je bolje odprl Dinamo, a se Brazilec Marcos Guilherme v dveh akcijah ni najbolj proslavil. V 29. minuti je Erceg v drugem poizkusu premagal Dinamovega vratarja Livakovića, Alžirec Soudani pa je le sedem minut kasneje fantastično udaril z volejem, a zadel le prečko.

V drugem polčasu je blestel Hajdukov vratar Stipica, ki je Dinamove napadalce na čelu s Soudanijem in Antejem Ćorićem spravljal v obup. Končni izid tekme je v zadnjih izdihljajih postavil Madžar Futacs, ki je izkoristil protinapad Hajduka.

Rijeka bo zvečer gostovala v bližnjem Pulju pri Istri, v primeru zmage pa bi imela pred zadnjimi sedmimi krogi kar sedem točk prednosti pred Dinamom. Je Hajduk Kekovi Rijeki nocoj vročil tako želeni naslov?