Uredništvo    7. julij 2013
Dinamo je znova premagal Hajduk

Dinamu hrvaški superpokal

Nogometaši zagrebškega Dinama so osvojili superpokalno lovoriko. Zagrebčanom je to uspelo šele po enajstmetrovkah, pri katerih so imeli več sreče od Hajduka.
Viniciusu se že odpira
Približno 12.000 gledalcev si je na zagrebškem stadionu Maksimir v soboto zvečer ogledalo srečanje hrvaškega superpokala, ki sta ga odigrala državni prvak Dinamo in pokalni zmagovalec Hajduk. Zagrebčani so povedli v 34. minuti, ko je zadel Duje Čop, imeli nato do konca prvega polčasa priložnosti za povečanje vodstva, vendar se je prvi del igre končal z 1:0. Ker modri niso dosegli drugega zadetka, je sledila kazen. Addy je v 76. minuti v kazenskem prostoru zrušil Kouassija, Caktaš pa je bil uspešen realizator najstrožje kazni.

Ker do konca tekme ni bilo več zadetkov, so zmagovalca superpokala odločile enajstmetrovke, pri katerih so imeli več znanja in sreče nogometaši iz hrvaške prestolnice. Za Dinamo je to peta osvojena superpokalna lovorika.