Uredništvo    4. december 2012
Liga prvakov, skupina A, 6. krog

Dinamo vendarle končal s točko

Zagrebški Dinamo je igral pred praktično praznim Maksimirom, se boril in po zaslugi enajstmetrovke v izdihljajih tekme s kijevskim Dinamom izvlekel prvo točko v sezoni!
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Maksimir, Gledalcev: 4500, Sodnik: Stanislav Todorov (BOL)
Dinamo Zagreb: Ivan Kelava, Luis Ibañez, Šime Vrsaljko, Josip Šimunić, Domagoj Vida, Marcelo Brozović (od 72. Josip Pivarić), Arijan Ademi, Mateo Kovačić, Sammir, Fatos Beqiraj, Duje Čop (od 60. Ivan Krstanović).
Trener: Ivajlo Petev
Dinamo Kijev: Maksim Koval, Taras Mihalik, Betão, Taye Taiwo, Lukman Haruna, Miguel Veloso, Ognjen Vukojević, Dudu (od 82. Admir Mehmedi), Denys Garmash, Brown Ideye (od 76. Marco Ruben), Andrij Jarmolenko.
Trener: Sergij Rebrov
Na Hrvaškem delijo naše nocojšnje vremenske nevšečnosti. V Zagrebu je močno padal dež, nato pa je začelo še snežiti in vse skupaj je močno vplivalo na nocojšnjo tekmo. Nogometaši so zaradi slabe vidljivosti igrali z oranžno žogo. A ne dolgo, že v deseti minuti je glavni sodnik igralce poslal v slačilnice, vidljivost za igro je bila preslaba. Po povratku na igrišče hitro priložnost za Dinamo, Duje Čop je stresel prečko! Domači nogometaši so v prvem polčasu ob težkih pogojih za igro pokazali več želje, vseeno pa so na odmor odšli z zaostankom. V sodnikovem podaljšku je Jermolenko z 20 metrov zadel za 1:0 in vodstvo Ukrajincev.

Že tako slab obisk na Maksimiru je bil nocoj sploh katastrofalno slab. Na stadionu se namreč ni zbralo niti 4.000 ljudi! Kljub temu so se domači nogometaši nocoj borili. V 64. minuti so imeli priložnost preko Beqiraja, ki pa je streljal mimo gola. Gostje so se do konca srečanja le branili in ko je že vse kazalo na njihovo zmago, je glavni sodnik dosodil enajstmetrovko. Tik pred koncem tekme jo je izvedel Krstanović in dosegel prvi Dinamov gol v letošnji sezoni Lige prvakov. Na koncu je ta zadetek zadostoval tudi za prvo Dinamovo točko v Ligi prvakov v zadnjih dveh sezonah!