Uredništvo    28. februar 2013
Derbi zaznamovali zapravljeni "zicerji"

Dinamo utišal Poljud

Dinamo je na velikem hrvaškem derbiju prvič po šestih letih slavil na Poljudu in si na široko odprl pot do osmega zaporednega naslova hrvaškega prvaka. Zagrebčani so slavili z 2:1.
8.10.2017 | Evropske lige
Večni derbi hrvaškega prvenstva, ki je bil konec minulega tedna zaradi slabih vremenskih razmer preložen na včeraj, ni razočaral. Na Poljudu v Splitu se je zbralo kar 25 tisoč gledalcev, ki pa s končnim razpletom srečanja niso bili najbolj zadovoljni. Večni rivali iz prestolnice so namreč slavili z 2:1 in si priigrali bržkone neulovljivih 12 točk prednosti, za nameček pa je Dinamo šele prvič po šestih letih uspel slaviti v Splitu.

Goste je z izjemnim zadetkom v 11. minuti v vodstvo popeljal Ivan Krstanović, Hajduk pa se je do izenačenja dokopal tri minute pred koncem prvega polčasa, ko je po odbiti žogi Josipa Šimunića zadel Goran Jozinović. Veselje je trajalo vsega dve minuti, ko je bolj po sreči zadel Čilenec Luis Ibanez in postavil končni izid srečanja.

Derbi je tokrat zaznamovalo nenavadno veliko število zapravljenih priložnosti, pri čemer se je še posebej osmešil mladi branilec Hajduka Antonio Milić, ki je s treh metrov zgrešil prazna vrata. Za nezadovoljstvo je na tribunah deset minut pred koncem poskrbel tudi sodnik srečanja Ivan Bebek, ki je spregledal igranje z roko Šimeta Vrsaljka in namesto najstrožje kazni dosodil le udarec iz kota.