Uredništvo    15. marec 2015
Večni derbi na Hrvaškem brez zmagovalca

Dinamo se je rešil v 93. minuti

Večni derbi hrvaškega prvenstva med Hajdukom in Dinamom se je končal brez zmagovalca, za kar je v tretji minuti sodnikovega podaljška poskrbel Dinamov Portugalec Paulo Machado.
3.8.2017 | Evropske lige
Na Hrvaškem je bilo ta konec tedna vse v znamenju večnega derbija med Hajdukom in Dinamom, ki je zaradi gigantske razlike – Dinamo ima na lestvici kar 26 točk prednosti – štel zgolj zaradi prestiža. Na Poljudu se je zbralo približno 20 tisoč gledalcev, vroče pa je bilo tudi v okolici stadiona, kjer so imeli kot vselej organi pregona polne roke dela. Na igrišču je zadišalo po presenetljivi zmagi "bilih", ki so povedli v 73. minuti z zadetkom novega bisera hrvaškega nogometa Andrije Balića, končni izid tekme pa je globoko v sodnikovem podaljšku postavil Portugalec Paulo Machado.

Rijeka je danes po daljšem času navdušila in pred svojimi navijači z igrišča odpihnila Zadar nekdanjega hrvaškega selektorja Igorja Štimca. Za zmago s 4:0 je dvakrat zadel Bolgar Ventislav Hristov, preostala zadetka pa sta prispevala Marin Leovac in Albanec Bekim Belaj.

Dinamo še naprej zanesljivo vodi s 63 točkami, Rijeka pa je nekoliko zmanjšala zaostanek in po 25. krogu za Zagrebčani zaostaja še za 12 točk.