Uredništvo    23. september 2012
Visok poraz zagrebškega Dinama

Dinamo pogrnil na Kantridi

Zagrebški Dinamo je po sramotnem obisku proti Portu zdaj poskrbel še za sramoten rezultat. V 1. HNL je bil na reški Kantridi poražen s kar 0:3.
9.6.2017 | Evropske lige
Dinamovi nogometaši se za razliko od slavja v Ljudskem vrtu (na fotografiji) na Reki niso veselili. (foto: SPS)
Pred dnevi so bili Dinamovi nogometaši presenečeni nad obupno slabim obiskom tekme Lige prvakov proti Portu, ki si jo je na stadionu Maksimir ogledalo manj kot 5.000 ljudi. V Zagrebu so bili nad obiskom negativno presenečenji. No, danes pa so negativno presenetili sami. Gostovanje na Reki se je namreč sprevrglo v pravo rezultatsko katastrofo.

Dinamo je na derbiju devetega kroga 1. HNL namreč zabeležil prepričljiv poraz. Brez Ivana Tomečaka in Josipa Šimunića, sicer pa z vsemi najboljšimi, je trener Ante Čačić pred okrog 9.000 gledalci na reški Kantridi zabeležil prvi prvenstveni poraz na klopi Dinama. Rečani so Dinamovo mrežo načeli že v 15. minuti, zadel je Danijel Cesarec. Drugi zadetek so Rečani dosegli v 54. minuti, ko je zadel Ivor Weitzer. Za končnih 3:0 pa je v 83. minuti s strelom z bele točke poskrbel Damir Kreilach.

Poraz Dinamu seveda ni prizadejal vidnejše škode na lestvici 1. HNL, Zagrebčani (s tekmo več) ostajajo prvi, je pa prepričljiv poraz poskrbel za še nekaj dodatne slabe atmosfere okrog kluba. Verjetno pa je vsaj malo zamajal tudi stolček trenerja Anteja Čačića.